Redaktorzy

Gazetę Senior tworzą:

Linda Matus

Wydawca i redaktor naczelna czasopisma „Gazeta Senior” oraz portalu GazetaSenior.pl. Autorka licznych artykułów poświęconych seniorom oraz książki „Niezbędnik Wrocławskiego Seniora”. Inspiratorka spotkań, konferencji, debat dotyczących problemów seniorów. Ekspert w dziedzinie silver marketingu. Prywatnie miłośniczka trzeciego wieku.

Jerzy Dudzik

Jestem fotografem, odkąd kupiłem aparat fotograficzny. Wcześniej fotografem nie byłem, bo nie miałem czym fotografować. Od razu kupiłem aparat cyfrowy, ponieważ już miałem komputer. Prawdziwe zdjęcie to takie na papierze, te w komputerze, to zaledwie kolorowe obrazki. Największą przyjemność mam z tego, że zawsze mam plecak foto (waży tak z pięć kilogramów), więc nie muszę chodzić na siłownię. Aparat służy do poznawania ludzi, niektórzy używają do tego psa, ja aparatu. Każde zdjęcie powinno mieć tytuł, zdjęcie bez nazwy jest jak pesel. Najtrudniejsze w fotografowaniu jest wyrzucanie złych i nieudanych ujęć, czyli większość pstryków, zdecydowana większość, przerażająca większość. To może być przyczyną, że do tej pory nie wydrukowałem jeszcze ani jednego zdjęcia.

Zdjęcie wklejone do tekstu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na pisanie tekstów, których zresztą prawie nikt nie czyta. Ale czasami coś napiszę. Czytanie tekstu i zdjęcia polega na tym samym. Informacje zebrane wzrokiem trafiają do jakiejś części mózgu i tam są przechowywane.

Magda Wieteska

Dziennikarka, pisarka, instruktorka warsztatów dziennikarskich m.in. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim.
Jak pisze na swoim blogu: http://magdawieteska.blox.pl/, praca z seniorami daje jej bardzo dużo satysfakcji: „Nie sądziłam, że nauczanie ludzi dorosłych sprawi mi tyle satysfakcji. Dużo słyszałam o tym, jak trudna jest praca z dorosłymi, zwaszcza z osobami starszymi, które mają swoje nawyki, upodobania, bywają zmienne, kapryśne i mocno krytyczne. No tak – ale kto z nas taki nie jest? Chyba tylko dzieci w bardzo wczesnej fazie dzieciństwa. Cieszę się z sukcesów uczestników warsztatów. Cieszę się jeszcze bardziej, gdy dostaję informacje, że ludzie otwierają się, odważają na pisanie już nie tylko do szuflady. Że stają się uważni na słowo, ale też myśli łatwiej ubierają się im w słowa. Bo to nieprawda, że trzeba skończyć wyspecjalizowane szkoły, kursy, żeby pisać. Wiedza w tym zawodzie (dziennikarza, literata) – owszem, jest potrzebna, ale tak samo ważne jest, aby ćwiczyć się w praktyce. Bo, powtarzając moją ulubioną sentencję, to właśnie trening czyni mistrza.”

Miłosz Sałaciński

Rocznik 1948. Całe zawodowe życie związany byłem z mediami. Współpracowałem z ponad 40 redakcjami. Ostatnie 7 lat przepracowałem w Super Expressie jako korespondent z Kujaw i Pomorza. Poza tym moje materiały i zdjęcia zamieszczały m.in. takie gazety jak Polityka, Express Bydgoski, Chwila dla Ciebie, Przyślij Przepis, Tina, Konie i Rumaki, Przegląd Pożarniczy, Mój Pies czy Echa Leśne.
Od 5 lat związany jestem z ruchem senioralnym. Jako korespondent wysyłam swoje materiały m.in do Gazety Senior. Prowadzę pierwszą w Polsce Telewizję Senioralną www.senioralna.tv. Jestem również właścicielem portalu oraz seniorzybydgoszcz.pl. Żona Bożena jest przewodniczącą Rady Słuchaczy Kaziemiorzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Syn Radosław poszedł w ślady ojca i również przez 10 lat pracował w TVN i TVP.

Michał Dębiński

Mam 60 lat i jestem emerytem z Wrocławia. Przepracowałem w jednym miejscu 44 lata! Moją pasją jest filmowanie, zajmuję się tym amatorsko od 36 lat.Tematyka moich filmów jest szeroka – filmy rodzinne, dla znajomych, dla siebie oraz koncerty Organowe. Zajmuję się również obróbką i montażem filmów, dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu poznałem wiele ciekawych miejsc na 3 kontynentach. Moje zainteresowania ogólne to : film, muzyka poważna, muzyka lekka, łatwa i przyjemna,wycieczki piesze oraz zwiedzanie miejsc zabytkowych.Jestem osobą niekonfliktową, łatwo nawiązującą kontakty oraz pracowitą.Podczas wykonywania swojej pracy zawodowej, zostałem odznaczony brązową odznaką „Zasłużony dla Miasta i Województwa Wrocławskiego”.

Krystyna Bandera

Urodziła się w Wiartlu (Mazury). Wiele lat mieszkała w Radomiu. Tam zaczęła się jej przygoda z poezją. Do rodzinnej miejscowości wróciła po zakończeniu pracy zawodowej.
Laureatka nagrody publiczności Konkursu Jednego Wiersza Festiwalu Pisz i Śpiewaj Poezję z 2009 r. Wyróżniona w Konkursie Jednego Wiersza Festiwalu Pisz i Śpiewaj Poezję w 2013 r. i w 2015 r. Jej wiersze (w grudniu 2010 r.) opublikowała Gazeta Piska. W 2011 Stowarzyszenie Dialog Pokoleń Pogobie Średnie wydało tomik wierszy autorki, zatytułowany „Z pamiętników kury domowej”, a w 2014 r. powstał audiobook – „Szeptańce”.
Pracuje nad tomikiem „Niewidy”, który powinien trafić do druku wiosną 2016 r.

Roman Szymański

Dziennikarz, fotografik i fotoreporter – urodzony w drugiej połowie XX wieku w Poznaniu, obecnie „szczęśliwy” stypendysta ZUS-u.
Autor m.in. poradników i przewodników: „Fotografia dla początkujących”, „Lago di Garda – Esencja Włoch”, ABC spinningu – vademecum…”
Kilkadziesiąt artykułów i publikacji z różnych dziedzin w przeróżnych periodykach – to tylko część dorobku publicystycznego, datującego się od lat siedemdziesiątych.
Z uwagi na doświadczenie i potrzeby, wyjątkowo zaangażowany w temacie problemów społecznych osób starszych, poziomu życia seniorów, a także postrzegania przez pozostałe grupy społeczne. Szeroko pojęta aktywność seniorów, projekty integrujące środowisko, czy wykorzystanie potencjału tkwiącego w osobach starszych – to podstawowy cel zainteresowań…

Andrzej Wasilewski

Zainteresowania dziennikarskie zacząłem rozwijać od czasu współpracy z nieistniejącym już miesięcznikiem MORZE – byłem kiedyś marynarzem na żaglowcu oceanicznym. Potem zajmowałem się publicystyką społeczną w tygodniku regionalnym i czasopismach ilustrowanych. Zawodowe dziennikarstwo zakończyłem jako redaktor naczelny miesięcznika POLSKO-CZESKI INFORMATOR GOSPODARCZY. Na emeryturze lokuję swoje zainteresowania w kręgach podobnych sobie ludzi, którym nie konstrukcja miejsca pracy wyznacza czas, zadania i rytm życia. Wśród ludzi którzy sami ponoszą organizatorską odpowiedzialność za jakościowy obraz własnego dnia powszedniego. Jakoś to wychodzi, jeśli mniej patrzysz, co tobie dadzą a bardziej – jaki sam wniesiesz wkład.

Zofia Sawikowska

Urodziłam się w Poznaniu troszkę lat temu. Nie przyznaję się do tego, ile mam lat. Czuję się całkiem młodo. Kiedyś studiowałam dziennikarstwo i zawsze lubiłam pisać. Życie potoczyło się inaczej, poznałam męża, kolejno zaczęli rodzić się synowie. Potem mąż zmarł i zostałam sama z trójką synów. Trzeba było brać się za bary z życiem, ale wszyscy moi synowie otrzymali wykształcenie, wreszcie i ja stwierdziłam, że muszę im dorównać. Choć przede wszystkim spełnić moje marzenie życia i skończyć studia dziennikarskie. Taka była moja droga do rozpoczęcia w 2015 r. studiów na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedno z moich marzeń się ziściło, rozpoczęłam kolejny już rok edukacji. Drugie marzenie też się powoli spełnia. Tym drugim jest bardzo miły stan, stan zakochania. Żyję nadzieją, że oba marzenia się powoli się urzeczywistnią. Być dziennikarką i być kochaną.

Redakcja Gazety Senior zaprasza do współpracy dziennikarzy, reporterów, fotoreporterów, poetów.

  • Bywasz w centrum wydarzeń senioralnych.
  • Masz więcej czasu na emeryturze, lubisz pisać i sprawnie Ci to wychodzi.
  • Chcesz tworzyć wiadomości, artykuły dla dużej grupy czytelników.
  • A może twoją pasją jest poezja.
  • Korzystasz z poczty elektronicznej (wysyłasz maile, przesyłasz zdjęcia).
  • Dołącz do zespołu Gazety Senior.

 

W naszej Redakcji każdy pracuje w swoim indywidualnym tempie. Poruszasz tematy, które grają w Twojej duszy, choć mówiąc szczerze unikamy polityki. Oferujemy współpracę w oparciu o wolontariat.
Oddajemy do Twojej dyspozycji media o ogólnopolskim zasięgu – portal GazetaSenior.pl oraz czasopismo „Gazeta Senior”. 
 
Zapraszam i proszę o kontakt: 
Linda Matus
Redaktor Naczelna
tel. 533 301 661

COMMENTS

Wordpress (1)
  • Chętnie nawiąże współpracę, mogę pisać posty, informacje, mogę pomóc w organizowaniu zdarzeń, spotkań ale tylko zdalnie (z domu). Oprócz tego, że prowadzę bloga, dbam o 82-letniego Tatę, mam skończony kurs dla opiekunów osób starszych, pracowałam głównie jako sekretarka. Nie jestem seniorką,mam 51 lat, ale seniorzy, sprawy seniorskie, polityka senioralna, aktywizacja seniorów, tworzenie dogodnego, przystępnego wręcz, miasta dla seniorów itd. jest mi bardzo bliskie. Mieszkam w Katowicach. Kandydowałam do Śląskiej rady seniorów. A moim marzeniem jest otwarcie w Katowicach (i najlepiej w każdej dzielnicy Katowic) centr aktywności seniora. Chętnie (ale w swoim tempie) połączę prowadzenie bloga z pracą (wolontariacką) u Państwa. Bloga prowadzę od niedawna a pomysłów mnóstwo. Proszę o odpowiedź.

  • Disqus ( )