Samoobrona dla seniorek

Samoobrona dla seniorek

Seniorkom Kazimierzowskiego UTW bandyci i rabusie już nie są groźni. Wydział Prewencji KM Policji w Bydgoszczy zorganizował cykl szkoleń adresowanych do studentek Kazimierzowskiego Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Ruszył kolejny program przeznaczony dla seniorek KUTW. Kursantki, oprócz umiejętności radzenia sobie w stanie bezpośredniego zagrożenia, zapoznają się również z metodami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jesteśmy już po pierwszych zajęciach praktycznych. Nauczyłyśmy się, jak bezpiecznie upadać na podłoże. Pokazano nam również jak wyrwać się napastnikowi, mając skrępowane ręce – mówi, śmiejąc się Barbara Olejniczak.

Wydział Prewencji bydgoskiej Policji zorganizował kolejne szkolenie dla studentek-seniorek Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kurs rozpoczęliśmy od zajęć praktycznych. Polegają one na nabywaniu umiejętności w zakresie samoobrony – informuje instruktor Sławomir Nowak z KM Policji w Bydgoszczy.

Pierwsze zajęcia zaczęliśmy od niezwykle interesujących ćwiczeń praktycznych. Polegały one na nabywaniu umiejętności jak wyzwolić się z duszenia przez napastnika – dodaje Zofia Stefanowicz.

Na teoretycznych zajęciach będą omawiane przestępstwa, których ofiarą padają osoby w starszym wieku. Zapoznamy nasze kursantki z podstawami kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego. Wiedza taka pozwoli uchronić się w przyszłości przed naciągaczami np. „na wnuczka” – mówi instruktor samoobrony, mł. aspirant Krzysztof Porażyński z KM Policji w Bydgoszczy.

W części teoretycznej zapoznamy nasze kursantki z psychologicznymi aspektami lęku i strachu. Coraz częściej słychać o atakach na starsze osoby. Chcemy aby wyszkolone przez nas seniorki były zawsze przygotowane na odparcie ataku rabusia -mówi st. inspektor Monika Karska.

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Seniorki na zajęciach z samoobrony

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (2)
  • zygzag 1 rok

    warto aby poza takim kursem każdy senior nosił przy sobie zawsze też gaz. Nie ma co liczyć na swoje umiejętności w starciu z kimś młodym będąc osobom starszą.

  • Kraśka 1 rok

    Jeżeli chodzi o sprawdzone gazy to mace na pewno jest na pierwszym miejscu, kilka razy uratował mi skóre

  • Disqus ( )