Kursy w Akademii Seniora w kwietniu

Kursy w Akademii Seniora w kwietniu

Wrocławska Akademia Seniora zaprasza na kursy:

Kurs komputerowy podstawowy, średnio zaawansowany oraz obsługa Internetu
ilość godzin: 15
cena za kurs: 225 zł (15 zł/godz.)

Język angielski – od podstaw lub średnio zaawansowany
ilość godzin: 24
cena za kurs: 360 zł (15 zł/godz.)

Rabaty z Wrocławską Kartą Seniora.

ZAPRASZAMY
Akademia Seniora
tel. 505 – 151 – 952
ul. Świdnicka 28 lok. 206C, Wrocław

www.seniorwroc.pl

 

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (2)
 • leda 5 lat

  Szkoda, że zamiast tych słono płatnych w stosunku do przeciętnych emerytur a na rynku pracy całkowicie pozbawionych konkurencyjności kursów językowo-komputerowych,nie ma tutaj rubryki PRACA DLA SENIORA, często człowieka wykształconego, z wysokim poziomem inteligencji i ogromnym stażem zawodowym. Natomiast aktywnie próbujecie drenować seniorom kieszeń promując różnorodne kursiki i „akademie” prowadzone przez zapewne młodych ludzi. Następny problem o którym ten portal rzekomo „dla seniorów” milczy, to rażąca dyskryminacja seniorów na rynku pracy. To się nawet przekłada na język prawno-urzędowy w formie określenia „wiek nieprodukcyjny” A skutki? Ot np. PFRON do każdego stanowiska pracy osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności płaci pracodawcy 150% najniższego wynagrodzenia. Za wszystkich, prócz niepełnosprawnych np. ruchowo czy neurologicznie seniorów! A dlaczego tak jest? „Bo tak”, odpowiedziało ministerstwo, które tą rażąco dyskryminacyjną, łamiącą Konstytucję RP ustawę przyklepało. Prowadzi to oczywiście do brutalnego odkopywania seniorów od rynku pracy. A ile w tym czasopiśmie i portalu zatrudniacie seniorów? Natomiast ochoczo promujecie pracę seniorów w postaci…wolontariatu; za darmochę, a jakże. „Warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego” – no, piękna sprawa, a gdzie dla seniorów praca po tych warsztatach? Pani Węglewska jakoś milczy na ten temat…Zdrowie seniora – też cisza. Landrynkowy portalik też nie będzie sobie psuł wizerunku dantejskimi scenami jakie dzieją się wobec seniorów w służbie zdrowia – endoproteza: 5 lat czekania, wizyta u okulisty, kardiologa i wielu innych specjalistów: pół roku. Identycznie jak na rynku pracy, senior jest w majestacie prawa odkopywany od specjalistów. Protetyka stomatologiczna to dla seniora następna droga przez mękę. Można by tak długo…Ale może jednak administracja portalu coś więcej napisze.

  • Szanowna Pani,

   we współczesnym świecie, a więc także i na współczesnym rynku pracy podstawowym warunkiem jest chęć nieustannego rozwoju. Wiedza i umiejętności sprzed lat często są niewystarczające, by zainteresować pracodawców. Właśnie dla osób, które chcą się rozwijać i uczyć są różnorodne kursy i akademie. Negatywny stosunek do tego typu inicjatyw nie zmieni faktu, że w obecnej rzeczywistości bez znajomości języka angielskiego i sprawnej obsługi komputera o satysfakcjonująca pracę naprawdę trudno. Zamiast pisać o tym, o czym wszyscy wiedzą – dajemy możliwość zmiany tego stanu. Możliwość, nie obowiązek.

   Największy procent bezrobotnych w Polsce nie stanowią seniorzy, tylko ludzie młodzi, grupa wiekowa 25 – 34 – to około 30 proc. wszystkich bezrobotnych. W grupie 55+ bezrobocie osiąga jedynie 12 proc. (są to dane z 2012 roku).

   Różnorodne praktyki i staże to szansa na zdobywanie nowych umiejętności. Warto zauważyć, że warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego były darmowe, więc odpada tutaj argument ekonomiczny – jeśli ktoś chce się uczyć, może to robić bez względu na zasobność portfela. Nie jest rola pani Węglewskiej szukanie pracy dla absolwentów warsztatów, tym należy zająć się samemu. Połączenie wieloletniego doświadczenia, życiowej mądrości i znajomość współczesnych narzędzi pracy to coś, co z pewnością sprawi, że seniorzy staną się atrakcyjni dla pracodawcy. Podobnie i w Akademii Seniora zatrudnia się pracowników ze względu na umiejętności, a nie wiek.

   Na wizytę u lekarza wszyscy czekamy tyle samo, wiek nie gra tu najmniejszej roli.

   Idea wolontariatu jest naszemu społeczeństwu stosunkowo obca. Jednak znów – wolontariat nie jest obowiązkiem, chęć pracy dla innych wypływać musi z potrzeby serca.

   Z poważaniem
   Redakcja

 • Disqus ( )