UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka

UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka

Centrum Medyczne św. Franciszka, pod pretekstem wykonywania bezpłatnych badań EKG, sprzedaje osobom starszym usługi medyczne. UOKiK ostrzega seniorów przed przyjmowaniem podobnych zaproszeń.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że otrzymuje skargi od konsumentów (z Łodzi, Wrocławia i Warszawy), którzy zostali wprowadzeni w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka (CMSF). UOKiK ostrzega seniorów przed korzystaniem z ich usług.

Nieuczciwe praktyki

Osoby starsze telefonicznie zapraszano na bezpłatne badanie EKG, a podczas spotkania namawiano na zawarcie umowy o usługi medyczne. Jak podaje jedna z poszkodowanych osób, badanie było wykonywane z palca wskazującego. Na podstawie wyników, przedstawiciele spółki informowali o złym stanie zdrowia badanego i proponowali drogie pakiety medyczne. Usługi, po uwzględnieniu promocji towarzyszącej bezpłatnemu badaniu, miały kosztować od 4 tys. do nawet 16 tys. zł. Co więcej, za zerwanie umowy konsumentom grożą wysokie kary.

Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania, często jest to po prostu sprzedaż. Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd przez Centrum Medyczne św. Franciszka, proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożnimówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Bezpłatna pomoc

W przypadku podpisania umowy z Centrum Medycznym św. Franciszka, bezpłatną pomoc można uzyskać w oddziałach Federacji Konsumentów lub u rzecznika konsumentów. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką (801 440 220 i 22 290 89 16) lub wysłać e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (4)
 • Romuald Żyłka 1 rok

  We Wrocławiu działa to pod nazwą Dolnośląski Instytut Zdrowia przy ulicy Komuny Paryskiej. W ulotkach podają numer NIP i KRS właśnie CMSF-u. Taka firma jak Dolnośląski Instytut Zdrowia wogóle nie figuruje w rejestrze KRS.

 • Kinia 1 rok

  Oni tylko zmieniają nazwy i dalej oszukują ludzi

 • Joanna tokarz 9 miesięcy

  Podpisałam umowe 4 września 2018 r. Zapłaciłam 8 200,00 zł. za abonament na 4 lata.
  Abonament miał się rozpocząc 20 listopada 2018 r. Zgłosiłam sie 20 listopada 2018 r.
  Zlożyłam waszystkie dokumenty dotyczące mojej choroby/Luszczycowe zapalenie stawów/
  Mialam mieć wyznaczoną konsultację z ortopedą.Do dnia dzisiejszego, /03.02.2019/ mimo moich telefonów nikt się ze mną nie skontaktowal. Nie mialam zadnego zabiegu, ani żadnej konultacji z lekarzem.Chciała bym odzyskać pieniądze.Tylko nie wiem od czego zacząc. Mam 80 lat i potrzebuje pomocy.

 • Mineer 1 tydzień

  Lepiej po prostu nie kupować tak drogich pakietów bo to już na odległość czuć że jest coś nie tak. Słyszałam też o firmie geria medica która naciąga starsze osoby na takie pakiety, a potem jak co do czego dochodzi to poziom usług medycznych jest tragicznie niski, a wycofać się z umowy potem ciężko

 • Disqus (0 )