Uwaga na Mazowieckie Centrum Medyczne

Uwaga na Mazowieckie Centrum Medyczne

Wiosną UOKiK ostrzegał przed Centrum Medycznym św. Franciszka. Jak donosi Money.pl, spółka zmieniła nazwę, ale nie sposób działania. Teraz warto też uważać na Mazowieckie Centrum Medyczne.

Kwartał temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzegał przed Centrum Medycznym św. Franciszka, które pod pretekstem wykonywania bezpłatnych badań, sprzedawało osobom starszym drogie usługi medyczne. O sprawie informowaliśmy w artykule UOKiK ostrzega seniorów przed Centrum Medycznym św. Franciszka.  Jak informuje Money.pl, po komunikacie UOKiK-u, spółka zmieniła nazwę i prowadzi dalszą działalność pod nazwą Mazowieckie Centrum Medyczne (MCM).

MCM sprzedaje osobom starszym wieloletnie i drogie pakiety medyczne, za które należy zapłacić z góry, a zerwanie umowy obłożone jest wysokimi karami finansowymi.
Zapraszają na rozmowy o zdrowiu w Mazowieckim Centrum Medycznym (MCM). Potem badają pulsoksymetrem (nakładka na palec pokazująca poziom saturacji krwi). Jest to badanie, na podstawie którego trudno jest precyzyjnie coś powiedzieć o stanie zdrowia, ale moja mama usłyszała, że jest bardzo źle i trzeba się leczyć. Wywierają silną presję, że to już teraz trzeba zacząć i najlepiej z ich pakietem – mówi money.pl pan Przemysław.

Choć oficjalnie na badania zaprasza Mazowieckie Centrum Medyczne na dokumentach widnieją dane Centrum Medycznego św. Franciszka. UOKiK, po zawiadomieniu przez redakcję Money.pl, analizuje teraz działania nowego wcielenia tej firmy.

Bezpłatna pomoc

Przypominamy, w przypadku podpisania podobnego typu umowy, bezpłatną pomoc można uzyskać w oddziałach Federacji Konsumentów lub u rzecznika konsumentów. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką (801 440 220 i 22 290 89 16) lub wysłać e-mail na adres porady@dlakonsumentow.pl.

Więcej informacji na stronie www.money.pl.

CATEGORIES
TAGS
Share This

COMMENTS

Wordpress (2)
 • Aleksandra 9 miesięcy

  Właśnie w ubiegłym tygodniu dostałam takie „zaproszenie”, byłam zdziwiona skąd mają mój telefon ale tłumaczenie Pani z rejestracji było dość mętne. Dobrze, że chciałam dowiedzieć się więcej o tym Centrum i przeczytałam ten artykuł. Jak coś dają darmo to powinno budzić wątpliwości….jak zapytałam czy za te badania płaci im NFZ powiedzieli że NIE, że to oni sami w dbałości o pacjenta ha,ha

 • Małgorzata Górzańska 9 miesięcy

  Proceder uprawiany przez to Centrum trwa. Ostrzegam przed ” zaproszeniami” osoby po 60 roku życia na rzekomo bezpłatny program rehabilitacyjny. Tak to zostaje przedstawione telefonicznie – bezpłatny i program. Po umówieniu, na miejscu, w MCM okazuje się, że to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jedna z pracownic ( bez wizytówki, bez przedstawienia, nie wiadomo, kim jest)przystępuje do przeprowadzenia ankiety na temat zdrowia. Ponieważ sytuacja nie była jasna, spytałam na czym polega ten program. Odpowiedź – mogę tego samego dnia skorzystać z jednego zabiegu pola magnetycznego i tej konsultacji, czyli odpowiedzi na pytania czytane z kartki przez panią. Następne zabiegi rehabilitacyjne są płatne. Jest to jedna wielka manipulacja, naciąganie, jak wynika z innych opinii opublikowanych w sieci, wszystko zmierza do podpisania umowy na pakiet medyczny. Jeżeli komuś brakuje pieniędzy, może za pośrednictwem tego centrum wziąć kredyt w banku.Firma sama usług medycznych nie świadczy, jest tylko pośrednikiem, jak sami siebie przedstawiają w internecie – „Jesteśmy dużym operatorem usług medycznych w Polsce”. W nagabywaniu przez telefon oczywiście mowy o tym nie ma. Strata czasu i duży niesmak. Oszukiwanie, naciąganie starszych osób jest obrzydliwe.
  Centrum uprawia ten proceder od dawna, wcześniej pod nazwą

  Spółka Centrum Medyczne im.św.Franciszka

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/oszusci-naciagaja-emerytow-na-wieloletnie-pakiety-medyczne-uokik-ostrzega/mfbywlt https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pakiety-medyczne-mazowieckie-centrum-medyczne,151,0,2409

 • Disqus ( )