Wyzwania polityki senioralnej

Wyzwania polityki senioralnej

Przedstawiciele rządu, eksperci oraz samorządowcy i członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku podsumowali dotychczasowe działania na rzecz osób starszych w ramach Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Bydgoszcz reprezentowali: Ireneusz Frelichowski z Bydgoskiego UTW oraz Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego UTW.

W czasie konferencji żywo dyskutowano o wyzwaniach czekających seniorów w przyszłości. Spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej odbyło się w dniu 20 października 2015 Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu, któremu przewodniczył prof. Bolesław Samoliński, Przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej, wzięli m.in udział Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej, senator Mieczysław Augustyn oraz poseł Michał Szczerba.

Sprawy seniorów to temat szczególnie mi bliski. Cieszę się, że wspólnie z państwem udało nam się zrealizować projekty wsparcia osób starszych. Liczę na to, że polityka senioralna będzie rozwijać się tak dynamicznie, jak miało to miejsce w ostatnich kilku latach– powiedział na wstępie Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej. – To jest Rada, do której mam wielki sentyment i wielką radość, że w trakcie tych czterech lat udało się ją po pierwsze powołać, stworzyć to forum dialogu otwartego na rożnego rodzaju koncepcje, pomysły, na wszystko co się dzieje wokół nas, wokół osób starszych- dodał minister.

Na zakończenie spotkania przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Bożena Sałacińska wręczyła ministrowi Kosiniak-Kamyszyszowi w podziękowaniu za współpracę pamiątkowy album o Bydgoszczy.

k

Minister MPiPS – Władysław Kosiniak-Kamysz odbiera podziękowania za współpracę z rąk przewodniczącej Rady Słuchaczy, Bożeny Sałacińskiej z Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy

Zuzanna Grabusińska - dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Zuzanna Grabusińska – dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Bolesław Samoliński - przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej

Bolesław Samoliński – przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej

Poseł Michał Szczerba - przewodniczący sejmowej Komisji Senioralnej

Poseł Michał Szczerba – przewodniczący sejmowej Komisji Senioralnej

Senator Mieczysław  Augustyn

Senator Mieczysław Augustyn

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany