10. Międzynarodowe Targi Turystyki we Wrocławiu

10. Międzynarodowe Targi Turystyki we Wrocławiu

Tegoroczna, jubileuszowa edycja targów – pod nową nazwą Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego – odbędzie się we wrocławskiej Hali Stulecia w dniach 23-25 lutego 2018. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla seniorów.

Międzynarodowe Targi Turystyki to jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce. Impreza gromadzi ludzi zainteresowanych turystyką, a jest dedykowana turystom indywidualnym, grupom, seniorom, rodzinom z dziećmi, uczniom – każdemu, kto planuje ciekawe formy wypoczynku. Do Hali Stulecia przybędzie ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy. Ofertę zaprezentują m.in. regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich form turystycznych.

Festiwal Podróżników

Ważną częścią targów jest Festiwal Podróżników, podczas którego można wysłuchać ciekawych prelekcji globtroterów, również podróżników seniorów. W tym roku pojawi się wielu znakomitych prelegentów:

  • Aleksander Doba – odkrywca i słynny kajakarz, który zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015 National Geographic”;
  • Jakub Porada – znany dziennikarz i autor książek podróżniczych;
  • Monika Witkowska – pisarka, pasjonatka gór, żeglarstwa i dalekich wypraw;
  • Grzegorz Kapla – obieżyświat, autor książki „Gruzja, w drodze na Kazbek i z powrotem”;
  • Jerzy Górski – słynny polski IronMan, o którym opowiada nowy kinowy przebój „Najlepszy”.

Liczne atrakcje dla odwiedzających

Dla miłośników dobrej kuchni przygotowano „Festiwal Smaków”, gdzie królować będą wyjątkowe smaki i aromaty. Na odwiedzających czekają warsztaty tematyczne, „Gra targowa”, konkursy z cennymi nagrodami. Do wygrania m.in. vouchery wakacyjne od Itaki, egzotyczne wakacje dla dwóch osób od MyTravel.pl, pobyty weekendowe w SPA, loty balonem czy zestawy produktowe.

Seniorzy, posiadający kartę seniora, będą mogli nabyć bilet w atrakcyjnych cenach: 8 zł (1 dzień) / 15 zł (2 dni) / 20 zł (3 dni). Bilet upoważnia do udziału w zwiedzaniu okolic Hali Stulecia z przewodnikiem w sobotę (24.02) o godzinie 12.00 i 14.00 oraz w niedzielę (25.02) o godzinie 11:00 i 14:00. Dodatkowo zaplanowano strefę seniora, w której odnajdziecie m.in. archiwalne egzemplarze Gazety Senior oraz punkt Wrocławskiego Centrum Seniora, gdzie będzie wydawana Wrocławska Karta Seniora.

Gazeta Senior jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegółowy program już wkrótce na stronie www.mttwroclaw.pl i w naszym dziale z aktualnościami.

 

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.