100 milionów pasażerów Wizz Air

100 milionów pasażerów Wizz Air

Węgierskiej niskokosztowej linii lotniczej udało się w ciągu jedenastu lat przewieźć 100 milionów pasażerów. Tym stumilionowym była Polka wracająca z Londynu Luton do Warszawy. Z tej okazji do Polski przyleciał Prezes Wizz Air – József Váradi, który prezentował nowe stroje personelu pokładowego, opowiadał o planach rozwoju i o dbałości o pasażerów.

Jak mówił na konferencji prasowej na wrocławskim lotnisku linia niskokosztowa, jaką jest Wizz Air, chce dbać o wygodne rezerwowanie lotów, o większy komfort podróży, przy niskich kosztach. W tym celu wprowadzono miejsca numerowane, priority boarding z bagażem osobistym, różne opłaty (w zależności od wagi) za bagaż rejestrowany. Oczywiście przewoźnikowi zależy na łatwiejszym kontakcie z pasażerem i dlatego wprowadził inteligentną aplikacje na smartfony.

A jakie linia proponuje ułatwienia dla seniorów?

Dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową oczywiście dostępne są wózki na lotnisku, natomiast na pokładzie samolotu można liczyć na pomoc personelu w przejściu do toalety. Na pokład samolotu można wnieść kule ułatwiające poruszanie się, natomiast balkoniki ułatwiające chodzenie przewożone są w luku bagażowym. Pasażerowie niesamodzielni ruchowo, czy umysłowo muszą podróżować z pełnoletnią osobą towarzyszącą, która potrafi zapewnić opiekę niepełnosprawnemu. Oczywiście wcześniej, przynajmniej na 48 godzin przed wylotem, należy zgłosić do Telecentrum Wizz Air potrzebę dodatkowej opieki.

–  Z tych stu milionów pasażerów 40 milionów to loty z udziałem polskich klientów. – podkreśla Prezes József Váradi. I liczymy, że będzie ich coraz więcej. Dlatego kupujemy nowe samoloty Airbus 321. – dodaje.

W Polsce Wizz Air posiada teraz 6 baz w których obsługuje 20 samolotów, więc nowe maszyny zakupione w najbliższym czasie będą musiały trafić do Polski i poszerzyć ofertę lotów. Teraz z Wrocławia Wizz Airem można dolecieć do Paryża Beauvais, Dortmundu, Eindhoven, Londyn Luton, Doncaster Sheffield, Glasgow, Stockholm Skavska. O nowych kierunkach Prezes nie chciał jeszcze opowiadać, bo trwają rozmowy biznesowe.

Jak wygląda nowa szata graficzna samolotów, ubiorów i jak wygląda kokpit w samolocie Wizz Air zobaczycie na zdjęciach.

2

1

3

5

6

7

8

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.