Otwarcie sezonu na Partynicach. Dużo zdjęć

W niedzielne ciepłe może nawet upalne, popołudnie na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach zebrały się tłumy. Rodziny z dziećmi, miłośnicy koni, amatorzy lodów, kawy ze straganów i Fast food z wyspecjalizowanych pojazdów.

Wyścigi

Wyścigi przyciągały amatorów hazardu, a przy kasach tworzyły się kolejki. Umiejący obstawiać bardziej zaawansowane zakłady wygrali dzisiaj nawet 1739 złotych, tyle płaciła trójka w gonitwie drugiej. W innych gonitwach można było wygrać 200 do 300 złotych. Na otwarcie sezonu przyjechali Czesi ze swoimi rumakami. W poprzednich sezonach czeskie konie wygrywały znaczące gonitwy. Czy tak będzie i w tym sezonie?

Atrakcje

Dla dorosłych spotkania ze znajomymi na łonie przyrody. Dla dzieci huśtawki, trampoliny, zjeżdżalnie i jak zwykle dmuchany zamek. Sprawdza się formuła urządzania majówki już w kwietniu na błoniach toru wyścigowego. Na Partynice przyjechało i przyszło około 15 tysięcy widzów.

Następny dzień wyścigowy

Następny dzień wyścigowy w niedzielę 29 kwietnia. W sobotę i w niedzielę na Partynicach odbędzie się kiermasz ogrodniczy. Kwiaty, architektura ogrodowa, doradcy i usługodawcy z branży ogrodnicze i małej architektury. Wstęp na Tor Wyścigów Konnych na Partynicach jest bezpłatny.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.