500 plus dla seniorów może ruszyć w przyszłym roku

500 plus dla seniorów może ruszyć w przyszłym roku

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, gościła w programie Sygnały Dnia w radiowej Jedynce. W audycji poruszono m.in. kwestię 500 plus dla seniorów.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Elżbieta Rafalska wypowiedziała się na temat programów 500 plus i 300 zł na wyprawkę, świadczeń emerytalnych dla matek przynajmniej czwórki dzieci oraz dodatkowych świadczeniach dla seniorów i przyszłorocznej waloryzacji emerytur. Minister pytana o 500 plus dla seniorów, zapowiedziała prace nad poprawą sytuacji emerytów, ale konkretów nie podała.

Wsparcie dla osób z najniższymi emeryturami

– Doskonale wiemy, że emeryci, szczególnie o najniższych emeryturach, to jest ta grupa, która jest tą jedyną, która też pozostaje w kręgu zagrożonych ubóstwem, co wykazują dane Głównego Urzędu Statystycznego – powiedziała Elżbieta Rafalska w radiowej Jedynce.

– We wszystkich naszych planach, jeżeli myślimy o dodatkach czy innej formie wsparcia, to zawsze określamy, że ci najniżsi emeryci do tej wysokości tego przeciętnego świadczenia emerytalnego, które jest niewysokie, niewiele ponad dwa tysiące złotych, to jest ta grupa, nad którą się szczególnie pochylamy i chcemy ją dodatkowo wesprzeć. Dzisiaj mówię, że mamy zabezpieczenie prawie na 7 miliardów złotych, ale też nie chcemy, żeby na tym nasza pomoc się skończyła – mówiła Rafalska.

Zmiany w 2019?

– Myślę, że w 2019 roku będziemy mieli zdecydowanie lepszą propozycję dla emerytów. Ale jaką, to jeszcze nie pora teraz o tym mówić – podsumowała minister. Lepsza propozycja dla seniorów, o której wspominała Elżbieta Rafalska, może wiązać się ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Dodatkowe świadczenia dla emerytów – podobnie jak program 500 zł na dziecko – mogą stać się elementem kampanii wyborczej.

Źródło: www.polskieradio.pl

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.