7 nowych cudów Polski

7 nowych cudów Polski

O ostatnim numerze Gazety Senior – Poznań/Wielkopolska przedstawiliśmy mural znajdujący się na jednej ze ścian kamienicy położonej na Śródce w Poznaniu. Wykonany w technice trójwymiarowej mural o wdzięcznej nazwie: „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”, pokazujący prawdopodobną zabudowę Śródki z lat dwudziestych ubiegłego wieku, stanowi wyjątkowy przykład pozytywnego wykorzystania przestrzeni wielu szarych i pozbawionych wyrazu ścian wielu kamienic.

Wykonany przez Fundację Artystyczno-Edukacyjną Puenta, już na etapie projektu otrzymał dofinansowanie ze strony miasta i okazuje się, że była to decyzja ze wszech miar słuszna. Mural stał się miejscem wielu wycieczek mieszkańców Poznania i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski, którzy na własne oczy chcą obejrzeć to wyjątkowe malowidło, powstałe zaledwie rok temu.

Miło nam poinformować naszych czytelników, że stworzone dzieło sztuki, a tak można bez wątpienia nazwać ten obraz, wygrało w głosowaniu na 7 nowych cudów Polski, organizowanym co roku przez National Geographic. W plebiscycie organizowanym w tym roku zajął 5 miejsce. Rywalizował między innymi z latarnią morską z Kołobrzegu, planetarium EC1 z Łodzi oraz z Puszczą Białowieską. Jest to wyjątkowe wyróżnienie i jednocześnie wielka promocja dla miasta. Plebiscyt na 7 nowych cudów Polski organizowany jest od 2012 roku. Jego głównym zadaniem jest promowanie niezwykłych polskich miejsc, budynków oraz krajobrazów, które często są niedoceniane i zapomniane przez Polaków i turystów.

Mural 3D_Poznań

Tekst i Foto: Roman Szymański

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.