Pomagamy Litwie

Pomagamy Litwie

Podczas sobotniej międzypokoleniowej akcji wymiany książek w Kinie Nowe Horyzonty szczegóły wydarzenia  udało się także zebrać sporą ilość literatury dla dzieci na Litwie (w ramach projektu „Zostań polskim świętym Mikołajem”). Paczki z książkami zostały przekazane organizatorom zbiórki, skąd niebawem trafią do potrzebujących i… z pewnością uszczęśliwią obdarowanych.

We wtorek 2 lutego Kamila Polańska z Wrocławskiego Centrum Seniora przekazała książki Tadeuszowi Juchniewiczowi z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W każdej z nich znajdowała się pamiątkowa zakładka – prezent od Wrocławskiego Centrum Seniora i Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podziękowań nie było końca. Doceniono zaangażowanie w tak szczytną ideę pomocy rodakom na Litwie. Organizatorów szczególnie ucieszyły filmy z bajkami, bo tego do tej pory brakowało. Książki są już przejrzane i częściowo zapakowane.
Wrocławskie Centrum Seniora łączy się w podziękowaniach, szczególnie dla wszystkich uczestników akcji wymiany i zbiórki książek. Dzięki Wam – świętym Mikołajom – także polskie dzieci na Litwie mogą mieć szczęśliwe dzieciństwo…

książki na zbiórkę_fot 5 Kamila Polańska

książki na zbiórkę_fot 4 Kamila Polańska

książki na zbiórkę_fot 1 Kamila Polańska

Tekst: Joanna Ryłko, WCS
Fot. Kamila Polańska, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.