Ach, co to była za wigilia!

Ach, co to była za wigilia!

Spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia i okazałe dekoracje w wykonaniu aktywnych seniorów, artystyczne występy z młodym pokoleniem na czele, wizyta Mikołaja w towarzystwie uroczej diablicy, smaczne potrawy, wspólne kolędowanie, życzenia, wzruszenia oraz upominki…

W tak wspaniałej atmosferze w piątkowe popołudnie 18 grudnia we Wrocławskim Centrum Seniora odbyła się wigilia z udziałem wolontariuszy i pracowników instytucji. Wydarzenie stanowiło podziękowanie za wspólną dobrą pracę, dzięki której z powodzeniem realizowane są projekty Centrum, a na ich sukces składają się ludzie: ich zapał, otwarte serca i bezinteresowna pomoc.

Swą obecnością uroczystość zaszczyciła dr Walentyna Wnuk, Doradca UM Wrocławia ds. Seniorów oraz Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, w ramach którego działa Wrocławskie Centrum Seniora. Ewangelię według św. Łukasza, która poprzedziła dzielenie się opłatkiem, odczytał Robert Pawliszko, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora. Spotkanie prowadziła i wspaniale wyreżyserowała w każdym szczególe aktywna grupa seniorów o-CAL-eni, która zadbała o liczne odwołania do tradycji świąt, ale i niespodzianki, żywo angażujące uczestników biesiady. Świąteczną scenografię, pachnącą świerkiem i suszonymi jabłkami, stworzyły dwie artystyczne grupy senioralne: „Panie Niespodzianki” i „Kreatywni”. Muzyczną oprawę zapewnili twórcy w międzypokoleniowym składzie: młodzi artyści z Akademii Muzycznej, współpracujący z Paniami Niespodziankami – Adrianna Wojcieszek, Emilia Jakubiszyn, Maria Banasik, Bartłomiej Sambor, Tomasz Janik oraz Iwona Nowińska z Wrocławskiego Centrum Seniora i pan Stanisław Nocula. Do niezwykłego koncertu kolęd i pastorałek włączyli się wszyscy, do czego zachęcały nie tylko tradycja wspólnego kolędowania, ale i zielone śpiewniki, które wraz ze smacznymi potrawami stanowiły nieodzowne nakrycie stołów.

Kolędy, życzenia, upominki, dobre słowa, a przede wszystkim liczni uczestnicy – wolontariusze, wpłynęli na magię i niepowtarzalność spotkania wigilijnego, za które zespół Wrocławskiego Centrum Seniora serdecznie wszystkim dziękuje oraz życzy pogodnych świąt i wielu wspólnych aktywności w nowym roku.
Do siego roku!

18.12.15_WIGILIA_WCS_fot 3 Joanna Ryłko

18.12.15_WIGILIA_WCS_fot 6 Joanna Ryłko

18.12.15_WIGILIA_WCS_fot 7 Joanna Ryłko

18.12.15_WIGILIA_WCS_fot 5 Joanna Ryłko

18.12.15_WIGILIA_WCS_fot 4 Joanna Ryłko

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.