Akademia III Wieku –  zajęcia dla osób 50+

Akademia III Wieku – zajęcia dla osób 50+

TEB Edukacja zaprasza osoby 50+, które chcą wykorzystać wolny czas na zdobycie nowych umiejętności i przy okazji poznać ciekawych ludzi. Akademia III Wieku to okazja do rozwoju w dobrym towarzystwie.

Akademia III Wieku jest ofertą przygotowaną przez szkołę TEB Edukacja dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. W ramach nauki prowadzone są kierunki kształcenia, podczas których można nie tylko nauczyć się nowych umiejętności, ale również rozwijać swoje pasje i poznawać ciekawych ludzi. Zajęcia odbywają się w grupach koedukacyjnych i jednolitych wiekowo. Wszystko po to, żeby stworzyć idealne warunki do regularnych spotkań, nawiązania znajomości i wymiany doświadczeń życiowych. To doskonała forma spędzania wolnego czasu, z której korzysta coraz więcej osób 50+.

Nauka w Akademii III Wieku jest bezpłatna, pomaga rozwijać pasję oraz stwarza warunki do wymiany doświadczeń życiowych. Słuchacze nawiązują ze sobą przyjaźnie, które trwają także poza zajęciami. Już od września można się o tym przekonać osobiście. Wystarczy zapisać się na wybrany kierunek Akademii III wieku i rozpocząć naukę w przyjaznym towarzystwie.

Czego można się nauczyć w Akademii III Wieku?

Kosmetyka 50+

Jest to kierunek dla osób, które lubią dbać o swój wygląd i udzielać porad kosmetycznych innym. Słuchacze wykonują zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne i upiększające twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała. Podczas zajęć Akademia III Wieku gwarantuje dostęp do profesjonalnych kosmetyków.

Masaż 50+

Słuchacze dowiadują się, w jaki sposób za pomocą różnych technik masażu relaksować się i odmładzać, a także leczyć i rehabilitować. Kadrę dydaktyczną zasilają doświadczeni i przyjaźni nauczyciele, którzy przekazują wiedzę w sposób przystępny i interesujący. Dzięki temu słuchacze mają idealne warunki do poznania tajników masażu oraz do wymiany dotychczasowej wiedzy i doświadczeń.

Opieka medyczna 50+

Kierunek jest przeznaczony dla osób lubiących pomagać innym. Podczas zajęć słuchacze uczą się wykonywać czynności pielęgnacyjne i opiekuńcze. Ponadto dowiadują się, w jaki sposób aktywizować osoby chore do zwiększenia samodzielności życiowej. Nabyte umiejętności są bardzo przydatne w codziennym życiu i pomogą w opiece nad najbliższymi, którzy są w potrzebie.

Warsztaty terapii manualnej 50+

Podczas zajęć słuchacze poznają wiele technik rozwijających umiejętności nie tylko plastyczne, ale również teatralne czy też językowe. Nabytą wiedzę mogą oni wykorzystać podczas opieki nad podopiecznymi, np. wnukami. Dodatkowo słuchacze poznają tajniki pierwszej pomocy oraz język migowy. W ramach kierunku Warsztaty terapii manualnej 50+ odbywają się również zajęcia komputerowe, na których przedstawiane są podstawowe informacje dotyczące obsługi komputerów oraz Internetu.

Więcej informacji: www.teb.pl
Fot. Adobe Stock

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.