Akademia Prądnicki Senior zaprasza

Akademia Prądnicki Senior zaprasza

To nieprawda, że jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Udowodniła to pani Elżbieta Kobryń, społeczna organizatorka Akademii „Prądnicki Senior”. Zapraszamy do lektury opowieści o początkach tej ciekawej, lokalnej inicjatywy dla seniorów.

Pani Elżbieta Kobryń zaglądała do wielu krakowskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Jednak ten na Politechnice Krakowskiej urzekł ją najbardziej i tu zatrzymała się na dłużej.
– Zaangażowałam się w wykłady prowadzone dla seniorów w szpitalu Jana Pawła II. Zauważyłam, że chętnych jest mnóstwo, a liczba miejsc ograniczona, więc wiele osób odsyłanych jest z kwitkiem. Ale są też bardziej przyziemne powody, dla których seniorzy nie mogą brać udziału w zajęciach. Pierwszy to względy zdrowotne niepozwalające na to, żeby dotrzeć na drugi koniec miasta. Po drugie – wiele pań opiekuje się wnukami, a zajęcia na UTW odbywają się zawsze w godzinach przedpołudniowych – opowiada.

W związku z tym pani Elżbieta wpadła na pomysł, żeby zorganizować uniwersytet dzielnicowy i zaczęło się od prądnickiego UTW. Chociaż inicjatywy nie udało się ukończyć, to Akademia „Prądnicki Senior” jest częściową i bardzo udaną realizacją tego pomysłu. Wykłady prowadzą nauczyciele akademiccy z krakowskich uniwersytetów, co przekłada się na bardzo wysoki poziom kształcenia. Wszystkie zajęcia odbywają się na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszką jest również organizatorka, pani Elżbieta, która wkłada w promocję Akademii mnóstwo pracy. Jak każde przedsięwzięcie, również i to napotyka na swojej drodze różne trudności, ale dzięki wsparciu wielu ludzi udało się je szczęśliwie sfinalizować. Spotkania w ramach Akademii odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury, w którym pani dyrektor użyczyła sali na wykłady.

Prezentujemy dokładny plan wykładów. Informujemy, że jeszcze są miejsca, aby dołączyć do Akademii „Prądnicki Senior”. Spotkania w ramach Akademii odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a pani Elżbiecie gratulujemy pomysłu.

Program Akademii „Prądnicki Senior”:
11.06.2015 „Bezpieczny senior – na drodze i w banku”
Przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie
oraz PKO BP IV/ O Prądnik Czerwony

18.06.2015 „Zdrowie seniorów”
Dr nauk medycznych Lucyna Ścisło
Wydział Pielęgniarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego
„Senior wolontariusz”
Dr Michał Gwiżdż
Małopolska Fundacja Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera

25.06.2015 Spotkanie przy świecach i muzyce
Wieczór poezji i prozy – prezentacje seniorów.

Zgłoszenia do udziału w Akademii „ Prądnicki senior”:
e-mail: pradnickisenior@pro-age.pl; el.ka17@wp.pl
telefonicznie: 12 418 29 72; 509 690139; 12 411 40 62

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.