Aktywny Senior – ciekawy projekt w Warszawie

Aktywny Senior – ciekawy projekt w Warszawie

Fundacja Rozwoju Kinematografii oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają na cykl wydarzeń zaplanowanych od 4 sierpnia do 22 września. W ramach projektu Aktywny Senior m.in. pokazy filmowe, spacery, spotkania oraz międzypokoleniowa potańcówka.

W najbliższą sobotę (4 sierpnia) w Warszawie rozpoczyna się cykl wydarzeń sprzyjający integracji międzypokoleniowej. W ramach projektu Aktywny Senior zaplanowano pokazy filmowe, spacery po Warszawie, spotkania varsavianistyczne, spotkania z kombatantem oraz międzypokoleniową potańcówkę z muzyką na żywo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny – cykl jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, a organizatorem jest Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Program ma na celu rozwijanie integracji międzypokoleniowej. Nasz letni cykl to idealna okazja, by spędzić czas razem, bez względu na różnice wiekowe – mówi Marcin Dumieński z Fundacji Rozwoju Kinematografii.

Program

Spotkania varsavianistyczne oraz spotkanie z kombatantem – Włodzimierzem Dusiewiczem – zaplanowano w dniach 26-27 września. W środę spotkanie, poświęcone Warszawie w czasach Królestwa Kongresowego, odbędzie się o godz. 12:00 (ul. Wilcza 27B). Na rozmowę z kombatanem Włodzimierzem Dusiewiczem organizatorzy zapraszają w czwartek o godz. 12:00 (ul. Świętojerska 12A). Spotkania poprowadzi Łukasz Traczyk.

Spacery po Warszawie, pod opieką Michała Nitychoruka, zaplanowano w trzy kolejne niedziele września: 9, 16 i 23. Pierwsze spotkanie „Warszawskie city: od placu Wareckiego po plac Europejski”, odbędzie się 09.09.2018, o godz. 12:00 (ul. Świętojerska 12A). Druga niedziela będzie poświęcona tematowi: „Jazdów i okolice – od królewskiego zwierzyńca do osiedla domków fińskich”, a spacer rozpocznie się o godz. 12:00 (ul. Wilcza 27B). 23 września w planach spotkanie „Elektyzm Warszawy: spacer po Śródmieściu Południowym” (godz 12:00, Wilcza 27B).

Potańcówka międzypokoleniowa odbędzie się 22 września o godz. 17:00 w Prochowni Żoliborz. Do tańca zagrają: Kapela Praska oraz The Plants.

Repertuar filmowy
● „Niewinni czarodzieje” – 04.08, godz. 21:00 (Królikarnia)
● „Do widzenia, do jutra” – 07.08, godz. 21:00 (Park Żeromskiego)
● „Twarze. Plaże” – 14.08, godz. 21:00 (Łazienki Królewskie)
● „Kobiety z 6. piętra” – 26.08.18, godz. 21:00 (Osiedle Jazdów. Zaczarowany Ogród)

Więcej informacji na Facebooku (KLIKNIJ, aby przejść do strony wydarzenia).

Fundacja Rozwoju Kinematografii powstała w 2014 roku. Organizacja prowadzi działalność kulturalną w zakresie wspierania, rozwoju i promocji kinematografii i przemysłu filmowego na terenie całej Europy. Za sprawą współpracy z wieloma instytucjami kultury, urzędami, placówkami edukacyjnymi i partnerskimi organizacjami pozarządowymi Fundacja zrealizowała ponad 1000 wydarzeń filmowych na terenie Polski, docierając do ponad 3 000 000 odbiorców. W swoich projektach edukacyjnych łączy miłość do kina i chęć przekazania wiedzy, na temat wykorzystania filmu w różnych obszarach życia.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.