Aktywny senior to szczęśliwy senior

Aktywny senior to szczęśliwy senior

O tym, że trzeba promować inicjatywy i placówki działające na rzecz seniorów nie trzeba nikogo przekonywać. Tym razem we Wrocławskim Centrum Seniora w poniedziałek 29 czerwca odbyła się promocja DDPS „Na Ciepłej”.

Seniorów uczęszczających do tego ośrodka reprezentowała 6-osobowa grupa teatralna, która przedstawiła trzy wspaniałe spektakle: „Hamleta”, „Historię o hrabinie” i „Dwie głuche kumy”. Dzięki temu aktorzy – amatorzy rozbawili zebraną publiczność i pokazali, że seniorzy mogą być znakomitymi aktorami, pomimo braku wcześniejszych doświadczeń. W przerwach kierownik Wacław Nocek opowiadał o placówce i zajęciach, jakie ona proponuje swoim podopiecznym, które wypełniają im wolny czas.

Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy i nagradzała aktorów gromkimi brawami. Duże zainteresowanie wzbudziły stroje i muzyka dopasowana do fabuły przedstawienia, które stworzyły niesamowity klimat.

Wszyscy bardzo mile spędzili czas, a grupa była najlepszym dowodem na to, że aktywny senior, to szczęśliwy senior. Miejmy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta grupy teatralnej we Wrocławskim Centrum Seniora. Wraz z zadowoloną publicznością czekamy na kolejne występy.

29.06_DDPS_przedstawienie_fot 1 Tadeusz Wilk 29.06_DDPS_przedstawienie_fot 2 Tadeusz Wilk

tekst: Martyna Musiał, WCS
zdjęcia: Tadeusz Wilk

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.