Ale fajna lekcja!

Ale fajna lekcja!

Ale fajna lekcja! – tak brzmiało podsumowanie warsztatów z kinezjologii, czyli ćwiczeń ułatwiających naukę i zapamiętywanie, które w piątek 8 kwietnia odbyły się w ramach programu „Edukacja do starości. Wrocław Miastem Pokoleń” – wspólnego projektu Wrocławskiego Centrum Seniora i Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocław.

Zajęcia z uczniami 1 klasy w Gimnazjum nr 18, poprowadziła mgr Wanda Dąbrowska, certyfikowana instruktorka Kinezjologii Edukacyjnej, ARTE-Kinezjologii oraz Kinezjologii w Biznesie i Zarządzaniu, a także autorka comiesięcznych warsztatów „Gimnastyka mózgu”, prowadzonych dla seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora. Ponadto wieloletnia wychowawczyni oraz mama, która, jak się okazało, z sentymentem wspomina odwiedzoną placówkę przy ul. Kłodnickiej, gdyż uczył się w niej jej syn…

To wielopłaszczyznowe doświadczenie, jak i interesujący temat spotkania, z pewnością wpłynął na sympatyczny przebieg lekcji, skupienie uwagi uczniów, którzy w tym wieku nie zawsze są chętni do uczenia i słuchania.Kontakt między młodymi i nieco starszą panią Wandą, doskonale wspierała nauczycielka gimnazjalistów, Katarzyna Damm.

Uwagę uczniów szczególnie przykuło poszukiwanie swej dominującej półkuli mózgu, a co za tym idzie, stwierdzenie, czy jest się bardziej ekspresywną czy intuicyjną osobą. W prawidłowej diagnozie pomogła oczywiście prowadząca, która w części teoretycznej spotkania, w sposób zrozumiały wyjaśniła procesy mózgu i predyspozycje każdego człowieka do podnoszenia swych umiejętności i stawania się lepszym we wszystkich dziedzinach! Motywacją dla odbiorców jej wykładu była przede wszystkim chęć bycia lepszym uczniem. Zaowocowało to aktywnym uczestnictwem w drugiej części spotkania, czyli wspólnym wykonywaniu ćwiczeń, między innymi na równowagę i myślenie. Lekcja tak przypadła uczniom do gustu, że nie przerwał jej nawet dzwonek oznaczający koniec lekcji, na który zazwyczaj każdy młody uczeń reaguje natychmiastowo.

Tę wspaniałą międzypokoleniową interakcję zakończono pamiątkowym zdjęciem oraz podziękowaniem gromkimi brawami i pięknymi różami dla pani Wandy. Młodzi uczniowie jednogłośnie przyznali, że warsztat był interesujący, nowatorski, że była to po prostu fajna lekcja…

Jest to kolejna edycja przedsięwzięcia, które zyskało miano złotej praktyki i wpisane zostało, w dowód uznania, do „Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.

Kinezjologia - warsztaty w ramach programu Wrocław Miasto Pokoleń

Kinezjologia - warsztaty w ramach programu Wrocław Miasto Pokoleń

Kinezjologia - warsztaty w ramach programu Wrocław Miasto Pokoleń

Kinezjologia - warsztaty w ramach programu Wrocław Miasto Pokoleń  4a Joanna Ryłko

Kinezjologia - warsztaty w ramach programu Wrocław Miasto Pokoleń

Tekst i zdjęcia:  Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.