Andrzej Kurdziel i międzypokoleniowe porozumienie

Andrzej Kurdziel i międzypokoleniowe porozumienie

Andrzej Kurdziel to dziennikarz i impresario artystyczny Haliny Kunickiej. W rozmowie z Magdą Wieteską opowiada o współpracy z artystką.

Magda Wieteska: Pamięta Pan pierwsze spotkanie z Haliną Kunicką?
Andrzej Kurdziel: Nasza znajomość sięga 2009 roku. Wtedy to zostałem zaproszony na europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, wspaniałe wydarzenie kulturalne, odbywające się corocznie od ponad 50 lat. Dyrektorem był Bogusław Kaczyński. Pracowałem przy festiwalu, ale jadąc tam nie wiedziałem, jak bardzo będzie dla mnie brzemienny w skutkach. Nie przypuszczałem, że właśnie tam spotkam Panią Halinę, uścisnę jej dłoń, wręczę kwiaty. Nie przypuszczałem, że będę tak śmiały, powiem więcej – że będę miał taki tupet i zapukam do jej garderoby oraz zapytam, czy zgodziłaby się przyjąć moje zaproszenie i przyjechać do Krakowa na koncert.

M.W.: Zgodziła się?
A.K.: Zgodziła. I przyjechała jeszcze tego samego roku, w listopadzie. Wystąpiła razem z Czesławem Majewskim w Klubie Garnizonowym i została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Cała sala była zapełniona. Po kolejnych dwóch latach znów zawitała do Krakowa, tym razem z Jerzym Derflem i znów zaśpiewała w tym samym klubie przy jeszcze wyższej frekwencji – mieliśmy nadkomplet widzów. I można powiedzieć, że tak zaczęła się nasza współpraca.

M.W.: Impresario, menadżer to zwykle organizator koncertów, spotkań autorskich. Państwa współpraca nie ogranicza się jednak wyłącznie do samej organizacji wydarzeń.
A.K.: Miałem wielką przyjemność zapowiadać koncerty i spotkania autorskie Pani Haliny, udało nam się wspólnie przeżyć około 50-60 koncertów. I muszę przyznać, że pomimo różnicy wieku bardzo fajnie się rozumiemy. Powiedziałbym, że łączy nas niezwykła nić sympatii i porozumienia, właśnie takiego międzypokoleniowego. Co istotne, nasza współpraca nie jest „od” „do”. Dzwonimy do siebie z życzeniami, Pani Halina pamięta o moich imieninach, co jest dla mnie bardzo miłe i cenne.  A przedłużeniem naszej współpracy jest moja współpraca z Marcinem Kydryńskim, niezwykłym człowiekiem i wielkim erudytą. Mam nieustanną przyjemność i zaszczyt prowadzić jego spotkania autorskie.

Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Andrzej Kurdziel

Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Andrzej Kurdziel

Kategorie
Tagi
Udostępnij