Andrzej Kurdziel i międzypokoleniowe porozumienie

Andrzej Kurdziel i międzypokoleniowe porozumienie

Andrzej Kurdziel to dziennikarz i impresario artystyczny Haliny Kunickiej. W rozmowie z Magdą Wieteską opowiada o współpracy z artystką.

Magda Wieteska: Pamięta Pan pierwsze spotkanie z Haliną Kunicką?
Andrzej Kurdziel: Nasza znajomość sięga 2009 roku. Wtedy to zostałem zaproszony na europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, wspaniałe wydarzenie kulturalne, odbywające się corocznie od ponad 50 lat. Dyrektorem był Bogusław Kaczyński. Pracowałem przy festiwalu, ale jadąc tam nie wiedziałem, jak bardzo będzie dla mnie brzemienny w skutkach. Nie przypuszczałem, że właśnie tam spotkam Panią Halinę, uścisnę jej dłoń, wręczę kwiaty. Nie przypuszczałem, że będę tak śmiały, powiem więcej – że będę miał taki tupet i zapukam do jej garderoby oraz zapytam, czy zgodziłaby się przyjąć moje zaproszenie i przyjechać do Krakowa na koncert.

M.W.: Zgodziła się?
A.K.: Zgodziła. I przyjechała jeszcze tego samego roku, w listopadzie. Wystąpiła razem z Czesławem Majewskim w Klubie Garnizonowym i została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Cała sala była zapełniona. Po kolejnych dwóch latach znów zawitała do Krakowa, tym razem z Jerzym Derflem i znów zaśpiewała w tym samym klubie przy jeszcze wyższej frekwencji – mieliśmy nadkomplet widzów. I można powiedzieć, że tak zaczęła się nasza współpraca.

M.W.: Impresario, menadżer to zwykle organizator koncertów, spotkań autorskich. Państwa współpraca nie ogranicza się jednak wyłącznie do samej organizacji wydarzeń.
A.K.: Miałem wielką przyjemność zapowiadać koncerty i spotkania autorskie Pani Haliny, udało nam się wspólnie przeżyć około 50-60 koncertów. I muszę przyznać, że pomimo różnicy wieku bardzo fajnie się rozumiemy. Powiedziałbym, że łączy nas niezwykła nić sympatii i porozumienia, właśnie takiego międzypokoleniowego. Co istotne, nasza współpraca nie jest „od” „do”. Dzwonimy do siebie z życzeniami, Pani Halina pamięta o moich imieninach, co jest dla mnie bardzo miłe i cenne.  A przedłużeniem naszej współpracy jest moja współpraca z Marcinem Kydryńskim, niezwykłym człowiekiem i wielkim erudytą. Mam nieustanną przyjemność i zaszczyt prowadzić jego spotkania autorskie.

Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Andrzej Kurdziel

Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Andrzej Kurdziel

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.