Artroza – jak wzmocnić stawy

Artroza – jak wzmocnić stawy

Artroza często traktowana jest jak wyrok. Silny ból w stawach może prowadzić do konieczności zmiany całego stylu życia. Postępujące wraz z wiekiem zużycie chrząstki stawowej zwiększa ryzyko powstania artrozy. Sprawdź, w jaki sposób możesz wzmocnić stawy w artrozie.

Artroza – choroba zwyrodnieniowa

Choroba zwyrodnieniowa powstaje na skutek zużycia stawów. Twój dotychczasowy styl życia, w tym także rodzaj wykonywanej pracy zawodowej, regularność ćwiczeń, czy nadwaga mają duży wpływ na kondycję stawów. Artroza to choroba, która najczęściej występuje u osób w podeszłym wieku, jednak także młode osoby, mogą cierpieć na choroby zwyrodnieniowe stawów.
Jeżeli od dłuższego czasu dokuczają Ci stawy, zalecana jest konsultacja lekarska, a także wykonanie podstawowych badań USG oraz RTG. Wyniki badań rentgenowskich mogą wskazywać na obecność:

  • zniekształceń stawu
  • zmniejszenia szpar międzystawowych
  • stwardnień konkretnych warstw podchrzęstnych

Wszystkie te powyższe objawy mogą wskazywać na zwyrodnienie stawów. Warto pamiętać, że wiele zmian zwyrodnieniowych w stawach jest nieodwracalnych. Dlatego im szybciej zaczniemy dbać o nasze stawy, tym większa szansa na zachowanie ich w dobrej kondycji.

Czynniki zwiększające ryzyko artrozy

Osłabienie kondycji stawów może być spowodowane zarówno czynnikami genetycznymi, zużyciem stawów wynikających z wieku, czy przebytych chorób. Jednak jest wiele czynników, na które my sami mamy wpływ, są to:

  • waga ciała – nadwaga i otyłość bardzo mocno obciążają stawy
  • aktywność fizyczna – regularna aktywność odpowiednio dobrana do stanu zdrowia, bardzo pozytywnie wpływa na kondycję stawów
  • przeciążanie stawów – może być spowodowane pracą fizyczną lub bardzo wyczerpującym uprawianiem sportów wyczynowych
  • wykonywanie powtarzających się czynności w określonej pozycji ciała – w takiej sytuacji bardzo mocno obciążamy określone partie mięśni i stawów, w konsekwencji doprowadzamy do ich nadmiernego zużycia

Jak zadbać o stawy?

Aby wzmocnić stawy, należy w pierwszej kolejności uzupełnić niedobory składników odżywczych w stawie. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć stawom podstawowych składników mazi stawowej, a więc kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny. Do niedawna jedyną uznawaną formą były iniekcje dostawowe. Podawanie kwasu hialuronowego w formie doustnej było ograniczone głównie z następujących powodów:
– stężenie kwasu hialuronowego w preparatach doustnych nie było wystarczające do uzyskania efektu klinicznego,
– masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego nie była odpowiednia do wchłaniania przez przewód pokarmowy.

W Niemczech przeprowadzono badania w celu określenia optymalnej wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego, który ma być wchłaniany doustnie. Na podstawie tych badań opracowano recepturę suplementu diety Hyalutidin HC Activ. Stosując kompleks HCK (połączenie kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny) zawarty w Hyalutidin HC Aktiv uzupełnisz niedobory składników mazi stawowej. Suplement diety na stawy Hyalutidin pomoże w utrzymaniu lepkości płynu synowialnego (mazi stawowej).

Kiedy należy wzmocnić stawy?

Im szybciej zadbasz o stawy, tym większa szansa na to, że będziesz mógł cieszyć się ich dobrą kondycją. Jeżeli zaobserwowałeś u siebie takie objawy jak:

  • „trzeszczenie w stawach”
  • sztywność
  • problemy z wykonaniem pełnego ruchu stawu

to znaczy, że chrząstka domaga się uzupełnienia niedoborów mazi stawowej.
Nie czekaj, aż postępujący ból w stawach ograniczy komfort Twojego życia. Im dłużej będziesz zwlekał, tym gorzej. Zacznij działać szybko. Pamiętaj jednak, że nie każdy suplement jest równie skuteczny. Wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twoich stawów.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.