Bal karnawałowy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Bal karnawałowy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Tym razem kilkudziesięciu seniorów Kazimierzowskiego UTW z Bydgoszczy na miejsce Balu Karnawałowego w stylu dawnych Studniówek wybrało jedną z restauracji w Bydgoszczy.

Zaletą Balu Karnawałowego był fakt, że zabawa była imprezą zamkniętą. Seniorzy KUTW byli jedynymi gośćmi restauracji. Na rozpoczęcie zabawy wszyscy jej uczestnicy otrzymali od szefostwa obiektu broszurę o jego historii .

Mieliśmy sporo swobody w rożnego grach i zabawach na parkiecie. Przeważały konkursy taneczne. Zabawę brawurowo prowadził świetny bydgoski multiinstrumentalista, Jurek Paterski. Każdy zwycięzca konkursu otrzymał drobny upominek rzeczowy – mówi organizatorka zabawy, Jadwiga Obrzeżgiewicz.

– Jedzenie było wyśmienite, a trunki szlachetne. Bawiliśmy się do zamknięcia lokalu. Nie sądziłem, że moje koleżanki mają jeszcze tyle energii. Widać to było szczególne w czasie ewolucji na parkiecie – mówi z uznaniem Maciej Banasiak.

Piękno nie zna wieku. Nasze koleżanki nie ukrywają swojego peselu. Nie marnują pieniędzy na operacje plastyczne. Idą przez życie z uniesionymi wysoko głowami. W czasie tańców na parkiecie trudno było oderwać od nich wzrok. Szczególnie pięknie wypadł polonez zatańczony na zakończenie balu przez wszystkich uczestników zabawy. Czuliśmy się jak na Studniówce – dzieli się swoimi wrażenia przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

IMG_6896

IMG_6913

IMG_6923

IMG_6992

IMG_7012

IMG_7017

IMG_7041

IMG_7106

IMG_7173

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.