Basen dla każdego

Basen dla każdego

Regularnie korzystanie z basenu wpływa korzystnie na zdrowie, gdyż wzmacnia organizm i ogranicza objawy schorzeń pojawiających się z wiekiem. W dodatku woda pozwala rozluźnić się i zregenerować siły.

Regularna aktywność fizyczna w zbiornikach wodnych to świetny sposób na zachowanie formy. To także jeden z najlepszych sposobów na rehabilitację i powrót do pełnej sprawności. W wodzie ciężar ciała spada 7-krotnie, dlatego ćwiczenia w niewielkim stopniu obciążają stawy, mięśnie i kości.

Pływanie ma dobry wpływ na cały organizm. Mięśnie (szczególnie pleców, ramion i nóg) wzmacniają się, co ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Poprawia się także wydolność oddechowa i koordynacja ruchowa. Równie dobre efekty daje aqua aerobik, czyli ćwiczenia w wodzie. Tego typu aktywność poprawia krążenie, pracę układu oddechowego i mięśni, zmniejsza obrzęki i modeluje sylwetkę.

Basen dla każdego

Wodna aktywność fizyczna zalecana jest również osobom z ograniczeniami ruchowymi i niepełnosprawnym. Umożliwiają to podnośniki basenowe, które powoli stają się standardem oraz niezbędnym wyposażeniem każdego ośrodka basenowego.

Podnośniki basenowe doskonale radzą sobie z wszelkimi przeszkodami i niwelują istniejące bariery. Takie urządzenie to komfort zarówno dla opiekuna, jak i dla podopiecznego. Podnośnik daje szereg pozornie niedostępnych możliwości – wyjaśnia Aneta Fendorf ekspert z firmy Mobilex.

Jak działa urządzenie? Operator może przetransportować niesamodzielną osobę na basen za pomocą prostego w obsłudze układu sterowania. Następnie, wykorzystując wysięgnik, może ją bezpiecznie zanurzyć w kojącej wodzie. Tego typu urządzenia dają możliwość zniwelowania istniejących barier na obszernym kompleksie basenowym, na basenie szkolnym czy w jacuzzi, w której rehabilituje się tylko jedna osoba.

Basen dla każdego

Basen dla każdego

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.