Beata Pawlikowska prezentuje: Cywilizacja i jej największe kłamstwa

Beata Pawlikowska prezentuje: Cywilizacja i jej największe kłamstwa

Dlaczego tak chętnie kupujemy suplementy diety? Jak wygląda produkcja chleba z supermarketu? Jakie szkody wyrządza w naszym organizmie biały cukier? Beata Pawlikowska odkrywa największe tajemnice przemysłu spożywczego. Poradnik ,,Największe kłamstwa naszej cywilizacji” ukaże się 22 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Poradnik „Największe kłamstwa naszej cywilizacji” ukaże się 22 kwietnia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Autorką przewodnika jest Beata Pawlikowska – znana dziennikarka, pisarka i podróżniczka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic.

„Świat wielkich kłamstw” – to słowa, którymi Beata Pawlikowska określa naszą cywilizację. Cywilizację produkcji masowej, która wytwarza produkty kolorowe, smaczne i mające ułatwiać życie. Cywilizację, w której kultura narzuca zwyczaje żywnościowe, a producenci przekonują konsumentów o perfekcji produktów, ich składników oraz sposobu ich wytwarzania. Jednak czy ludzie na pewno wiedzą, co spożywają?

Beata Pawlikowska w książce „Największe kłamstwa naszej cywilizacji” postanowiła przeanalizować produkty i składniki, które są popularne, ale o których tak naprawdę niewiele wiadomo – m.in. syrop glukozowo-fruktozowy czy glutaminian sodu. Autorka bada również produkcję chleba, przetwórstwo olejów roślinnych czy masową produkcję mięsa. Poprzez proste przykłady uświadamia czytelnikom, że wcale nie są poinformowani o wszystkim tak, jak by się tego spodziewali, a całe społeczeństwo opiera się na domniemanej prawdzie. Przekonuje, że człowiek jest przez naturę tak zaprojektowany, aby być zdrowym, uniemożliwiają mu to jednak otaczające go fałszywe produkty i fał­szywe komunikaty, które udają prawdę, chociaż nie mają z nią nic wspólnego.

Czasem myślę, że ludzkość w naszej części świata zatraciła się w pogoni za zyskiem. Wyprzedała wszystkie swoje diamenty, w zamian przyjmując tanie, plastikowe paciorki w hurtowych ilościach. Prawda zagubiła się w dżunglach bilansów zysków i strat. A my zostaliśmy w dżungli śmieci, na które ciągle ktoś nakleja kolorowe nalepki, żeby je lepiej sprzedać. Soki owocowe w kartonach, kremy przeciwsłoneczne z filtrem, przemysłowe hodowle mięsa, suplementy diety, syrop glukozowo-fruktozowy, biały cukier, aspartam, glutaminian sodu, oleje roślinne, alkohol, margaryna. Witaj w świecie wielkich kłamstw. – pisze Beata Pawlikowska w swojej książce.

źródło: Portal newsrm TV

fot. Portal Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.