Bezpieczeństwo, komfort i ciągły rozwój

Bezpieczeństwo, komfort i ciągły rozwój

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park w Mikołowie to miejsce, w którym seniorzy czują się pewnie, spokojnie i bezpiecznie. Profesjonalna opieka, eleganckie apartamenty, smaczna kuchnia przygotowywana według spersonalizowanej diety, rehabilitacja z szeroką ofertą zabiegów na miejscu wyróżniają Salwator Park spośród innych tego typu ośrodków.

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park oferuje trzy zasadnicze usługi dla seniorów: Dom Seniora zapewnia całodobową profesjonalną opiekę opiekuńczo-pielęgnacyjną, Apartamenty Seniora to wynajem nowoczesnych mieszkań dla aktywnych seniorów – zupełna nowość na rynku senioralnym, kolejna z usług – rehabilitacja – oferuje różnorodne zabiegi wspomagające zdrowie dla osób w wieku 50+.

Bezpieczny Dom Seniora
Dom Seniora Salwator Park zapewnia całodobową, profesjonalną opiekę osobom w podeszłym wieku. Wsparciem i pomocą dla seniorów zajmują się lekarze, pielęgniarki, wykwalifikowane opiekunki, rehabilitanci oraz terapeuci. Placówka, położona w pięknym parku, jest nowocześnie wyposażona i pozbawiona barier architektonicznych. Wszystkie pokoje dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych i całkowicie niesprawnych ruchowo, a dzięki przestronnym oknom osoby leżące mogą obserwować piękno przyrody. W 1-3 osobowych pokojach z łazienkami znajdują się łóżka Stiegelmeyer, materace przeciwodleżynowe, instalacja przywoławcza, telewizja satelitarna z własnym kanałem oraz internet. Każdy mieszkaniec Domu Seniora otrzyma swój indywidualny plan rozwoju ukierunkowany na wzmocnienie kondycji fizycznej, psychicznej i duchowej.

Apartamenty i wsparcie recepcjonistów
Kolejna usługa Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Salwator Park w Mikołowie przeznaczona jest dla osób starszych ceniących sobie aktywność, samodzielność i komfort, ale takich, które nie chcą żyć samotnie. Seniorzy mają do wyboru zamieszkanie w 1-2 pokojowym apartamencie z aneksem kuchennym oraz łazienką. Do ich dyspozycji jest także biblioteka z czytelnią oraz pokój gościnny i restauracja mieszcząca się tuż przy parku. Mieszkańcy apartamentów mogą liczyć na pomoc recepcjonistów w załatwieniu różnych spraw – również zachcianek – poza ośrodkiem.
Apartamenty wyposażone są w system przywoławczy, który umożliwia wezwanie pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Bezpieczeństwo zapewniają: kontrola dostępu, alarm, monitoring i obecność służb ochroniarskich.

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park w Mikołowie

Skuteczna rehabilitacja
Nowoczesny oddział rehabilitacyjny oferuje podopiecznym szeroki zakres zabiegów, m.in.: kinezyterapię, hydroterapię, magnetoterapię, laseroterapię, masaże. Wszystkie zabiegi dostosowane są do wymagań zdrowotnych osób w wieku senioralnym. Znajdziemy tu propozycje dla osób cierpiących m.in. na chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę, problemy obrzęku limfatycznego. Eksperci rehabilitacji przygotowali też specjalny zestaw ćwiczeń „Aktywni 50+”. Zajęcia mają na celu poprawę czynności układu sercowo-naczyniowego i krążenia krwi, zwiększenie ruchomości w kręgosłupie i stawach kończyn, wzmocnienie słabych mięśni oraz rozluźnienie tych, które pozostają w przykurczu, a także podtrzymywanie sprawności pozwalającej na samodzielne wykonywanie podstawowych czynności życiowych.

Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjne Salwator Park w Mikołowie

Klimatyczna restauracja
W Centrum mieści się restauracja oferująca świeże, smaczne dania. Domowe obiady można zabrać również na wynos. Klimatyczne wnętrze lokalu i bliskość przylegającego do niego parku sprawiają, że jedzenie tutaj to prawdziwa przyjemność dla zmysłów. Restauracja wyposażona jest w klimatyzację, telewizor i projektor multimedialny. Można w niej również urządzić jubileusz rodzinny oraz świętować urodziny seniora wśród jego bliskich. Na przyległym terenie znajduje się też duży bezpłatny parking.

Nabożeństwa na miejscu i w plenerze
Dom Seniora zapewnia osobom wierzącym możliwość korzystania z kaplicy i stałej opieki duszpasterskiej. Nabożeństwa odbywają się również w plenerze, przy Grocie Maryjnej znajdującej się w parku. Mieszkańcy, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć we Mszy św., mają możliwość udziału w niej za pomocą kanału telewizyjnego transmitującego nabożeństwo z kaplicy.

Aby w pełni cieszyć się starością
Kompleksowa oferta Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Salwator Park w Mikołowie jest w pełni dostosowana do potrzeb i wymagań seniorów, zarówno tych, którzy potrzebują stałego, specjalistycznego wsparcia w codzienności, jak i osób stawiających na samodzielność, ale chcących cieszyć się dojrzałym, aktywnym życiem wraz z innymi ludźmi.
W ośrodku w pełni wykorzystuje się potencjał osób starszych, nie tylko poprzez opiekę zdrowotną, ale również motywowanie do ciągłego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości każdego seniora.

Ile to kosztuje?
Warto zauważyć, że ceny zaproponowane przez zarząd Salwator Park są bardzo rozsądne. Koszty wynajmu apartamentów dla aktywnych seniorów są bardzo konkurencyjne w zestawieniu z innymi – jeszcze nielicznymi – ofertami na polskim rynku senioralnym. Klienci mogą również liczyć na liczne promocje.

Więcej informacji: www.salwatorpark.pl
www.salwatorpark.pl/atrakcyjna-oferta-dla-aktywnych-seniorow
Salwator Park

Otwarci 50+ Edycja 2016_baner 728x90_C

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.