Bezpłatna mammografia 3 i 4 października 2015

Bezpłatna mammografia 3 i 4 października 2015

Masz 40 – 49 lub 70- 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię! Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:
.

3 października:

  • Warszawa – przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym, Samuela Lindego 20
  • Radom – przy Urzędzie Miejskim, Jana Kilińskiego 30
  • Wrocław – przy Centrum Handlowym Arena, Komandorska 66
  • Lubin – przy Cuprum Arena, Gen. Władysława Sikorskiego 20
  • Wałbrzych – przy Galerii Victoria, 1 maja 64
  • Olsztyn – przy TESCO, Pstrowskiego 16
  • Elbląg – przy Centrum Handlowym Elzam, Grunwaldzka 2

4 października:

  • Jawor – przy Szkole Podstawowej nr 5, Armii Krajowej 9
  • Sopot – przy Hali 100lecia, Goyki 7

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat:

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

WAŻNE! Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wzór skierowania można pobrać TUTAJ. Więcej informacji o badaniach na stronie: www.fundusze.mammo.pl.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne. Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl.

 lux - plakat

Fundusze EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego:
Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.