Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów

Chorzowski Dom Opieki MEDI-system HONORATA zaprasza na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych. Uczestnicy poznają sprawdzone techniki pielęgnacji i opieki nad osobą starszą.

Według szacunków, niemal milion Polaków jest objętych nieformalną opieką w domu. To przede wszystkim rodzina sprawuje opiekę nad osobami starszymi. Opiekunowie osoby niesamodzielnej często muszą przeorganizować życie rodzinne i zawodowe, a także nauczyć się efektywnych technik pielęgnacji i opieki. Dla osób, które zajmują się bliskim w podeszłym wieku, Chorzowski Dom Opieki MEDI-system zorganizował bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów.

– Każdy warsztat jest inny, bo podopieczni opiekunów domowych borykają się z różnymi problemami. Jednak wszystkie te spotkania mają jeden wspólny element – są okazją do wymiany doświadczeń, często podzielenia się smutkiem i troskami przez osoby, które wykonują codziennie bardzo ciężką pracę. Opieka nad osobą starszą – często z demencją czy chorobą Alzheimera – to ogromne wyzwanie dla opiekuna, a często całej rodziny. Możemy powiedzieć, że podczas warsztatu tworzy się grupa wsparcia – zdarza się, że uczestnicy utrzymują później kontakt i wspierają się wzajemnie. Cieszę się, że dzięki tym spotkaniom możemy choć trochę ulżyć opiekunom rodzinnym – mówi Agnieszka Relidzyńska, dyrektor Domu Opieki HONORATA.

Warsztaty odbywają się zawsze w sobotę (godz. 10.00-15.00) w Domu Opieki MEDI-system HONORATA w Chorzowie (ul. Główna 31). Spotkanie ma charakter praktyczny i składa się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. Program obejmuje takie zagadnienia jak: toaleta chorego w łóżku, prawidłowe pozycje ułożeniowe, zapobieganie odleżynom, zmiana pozycji osoby leżącej, zespół stresu opiekuna. Warto pamiętać, że ostatni warsztat w tym roku zaplanowano na 22 września.

Swój udział można zgłosić mailowo: warsztaty.honorata@medisystem.pl lub telefoniczne: 32 445 71 41 lub +48 784 957 656. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych

Kategorie
Tagi
Udostępnij