Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów

Chorzowski Dom Opieki MEDI-system HONORATA zaprasza na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych. Uczestnicy poznają sprawdzone techniki pielęgnacji i opieki nad osobą starszą.

Według szacunków, niemal milion Polaków jest objętych nieformalną opieką w domu. To przede wszystkim rodzina sprawuje opiekę nad osobami starszymi. Opiekunowie osoby niesamodzielnej często muszą przeorganizować życie rodzinne i zawodowe, a także nauczyć się efektywnych technik pielęgnacji i opieki. Dla osób, które zajmują się bliskim w podeszłym wieku, Chorzowski Dom Opieki MEDI-system zorganizował bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów.

– Każdy warsztat jest inny, bo podopieczni opiekunów domowych borykają się z różnymi problemami. Jednak wszystkie te spotkania mają jeden wspólny element – są okazją do wymiany doświadczeń, często podzielenia się smutkiem i troskami przez osoby, które wykonują codziennie bardzo ciężką pracę. Opieka nad osobą starszą – często z demencją czy chorobą Alzheimera – to ogromne wyzwanie dla opiekuna, a często całej rodziny. Możemy powiedzieć, że podczas warsztatu tworzy się grupa wsparcia – zdarza się, że uczestnicy utrzymują później kontakt i wspierają się wzajemnie. Cieszę się, że dzięki tym spotkaniom możemy choć trochę ulżyć opiekunom rodzinnym – mówi Agnieszka Relidzyńska, dyrektor Domu Opieki HONORATA.

Warsztaty odbywają się zawsze w sobotę (godz. 10.00-15.00) w Domu Opieki MEDI-system HONORATA w Chorzowie (ul. Główna 31). Spotkanie ma charakter praktyczny i składa się z dwóch części: opiekuńczo-pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. Program obejmuje takie zagadnienia jak: toaleta chorego w łóżku, prawidłowe pozycje ułożeniowe, zapobieganie odleżynom, zmiana pozycji osoby leżącej, zespół stresu opiekuna. Warto pamiętać, że ostatni warsztat w tym roku zaplanowano na 22 września.

Swój udział można zgłosić mailowo: warsztaty.honorata@medisystem.pl lub telefoniczne: 32 445 71 41 lub +48 784 957 656. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych

Bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów osób niesamodzielnych

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.