Biel, szarość i miedź. Najnowsze trendy w mieszkaniu

Biel, szarość i miedź. Najnowsze trendy w mieszkaniu

Biel, która rządziła w ostatnich latach jest w pewnym sensie w odwrocie. Nadal będzie sporo bieli we wnętrzach, ale w tej chwili styliści łączą kolor z pastelami. W poprzednich latach biel była raczej w takim czysto skandynawskim stylu zestawiana z mocnymi graficznymi kolorami, teraz to się zmienia i styliści stawiają na odważniejsze połączenia.

Trendy we wnętrzach są odzwierciedleniem tego, co dzieje się też w modzie. Od kilku sezonów popularny jest też kolor szary, który zaczął pojawiać się także w mieszkaniach. Szarość jest bardzo modna i teraz silnie wdziera się także do wnętrz. Często ten kolor zastępuje biel. – mówi Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz.

Przez ostatnie lata rządziła biel. Teraz jest trochę inaczej, biel łączymy z pastelami. Oprócz szarości modne są także ciemne kolory. Mieszkania stają się też bardziej wyraziste i odważne. Szukając na około nas tego co jest modne warto zaglądać do restauracji. Są to często pierwsze miejsca, które odzwierciedlają najnowsze trendy. są robione w nowych trendach.

– Warto zaglądać do restauracji, barów, ponieważ właśnie takie miejsca robione są w nowych trendach. Wiele knajpek robionych jest w ciemnych kolorach z udziałem miedzi, metalu i drewna. Miedź i kolor miedziany, czyli tzw. marsala – jest kolorem 2015 roku.  – dodaje Monika Zielińska.

To, co jest również modne, to większa ilość drewna i naturalnych materiałów. Zaczynamy odwracać się od plastiku i doceniamy szlachetność, która jest w materiałach takich jak drewno, kamień.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.