
Bielsze zęby – większa pewność siebie!
Piękny uśmiech jest źródłem pewności siebie – to dzięki niemu uśmiechamy się częściej i mamy lepsze samopoczucie. Poza względami estetycznymi pacjent poddany zabiegowi wybielania zębów może liczyć również na korzyści w pozostałych aspektach jego życia. Zdrowy uśmiech ma także istotny wpływ na życie towarzyskie. Dodatkowo jest on istotnym elementem pierwszego wrażenia w kontaktach międzyludzkich.
Współczesna kultura kładzie mocny nacisk na wygląd zewnętrzny. Dzięki lansowanym trendom co raz więcej osób podejmuje starania, aby poprawić swój wizerunek. Jednym z tego typu działań jest wybielanie zębów. Do niedawna zabieg ten był zarezerwowany głównie dla celebrytów, będących w stanie pokryć jego koszty. Obecna stomatologia dysponuje szerokim zakresem metod wybielania zębów, a koszty tego typu zabiegów drastycznie się obniżyły.
– Co raz więcej osób korzysta z usług stomatologii estetycznej. Dentysta przestaje się już kojarzyć jedynie z nieprzyjemnymi wizytami, do których jesteśmy zmuszeni ze względu na nieznośny ból zęba. Współczesna stomatologia dysponuje szerokim wachlarzem dostępnych metod wybielania zębów. Stąd też pacjent może liczyć na indywidualny dobór metody, odpowiedniej dla jego oczekiwań oraz warunków finansowych. Ze względu na atrakcyjny stosunek kosztów do jakości oraz dodatkowy aspekt w postaci bezpieczeństwa, najkorzystniejsza jest metoda fotochemiczna. W tym przypadku wybielanie zębów zachodzi dzięki reakcji utleniania barwników osadzonych na szkliwie. Substancją wybielającą jest nadboran sodu, który w połączeniu z wodą rozpada się na nadtlenek wodoru i kwas borowy. Metoda ta nie niszczy szkliwa, nie powoduje nadwrażliwości zębów oraz nie wymaga stosowania specjalnej ochrony dziąseł – mówi lek. dent. Izabela Michalak.
Dodajmy, że fotochemiczna metoda wybielania zębów jest całkowicie nieinwazyjna oraz pozbawiona jakichkolwiek skutków ubocznych. Żel wybielający – stosowany w trakcie zabiegu – jest produkowany na terenie Unii Europejskiej oraz spełnia rygorystyczne wymogi regulowane Dyrektywą Rady 2011/84/UE z dn. 20.09.2011.
źródło: Portal Newsrm. TV
fot. Pixabay
- Udar mózgu – zdiagnozuj i przeciwdziałaj! - 15 czerwca, 2017
- Wieczorne objadanie się jest niebezpieczne - 27 marca, 2016
- Jak skończyć ze słodyczami? - 23 lutego, 2016