Brave Festival: Zostań współczesnym bardem – warsztaty dla seniorów

Brave Festival: Zostań współczesnym bardem – warsztaty dla seniorów

Zostań współczesnym bardem. Brave Festival organizuje niezwykły projekt dla seniorów. Będą warsztaty z opowiadania, filmy o opowiadaczach ze świata i fascynujące spotkania. Właśnie ruszyły zapisy – udział w projekcie jest bezpłatny.

Na czym polega wielokulturowy projekt „Twój dziadek też jest griotem”? To warsztaty z opowiadania, pokazy filmowe i spotkania z osobami bezpośrednio związanymi z kulturą griotów – opowiadaczy, bardów i muzyków z Afryki Zachodniej. Ich tradycje to motyw przewodni Brave Festival 2015. Projekt jest przede wszystkim po to, żeby przypomnieć, jak ważne są opowieści także w naszej kulturze.

Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Pieśń Kozła, Rafał Habel – prowadzący liczne warsztaty m.in. na Manchester Metropolitan University oraz Julianna Bloodgood –współzałożycielka projektu edukacyjno-społecznego The Dadaab Theater Project . Zajęcia będą się odbywały w Ekocentrum, przy ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu.

– My też mieliśmy kiedyś swoich griotów. Seniorzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy skupialiśmy się wokół opowiadającego, ponieważ wyjaśniał nam świat, przypominał dawne historie, budował w nas wartości. Poza tym była to okazja, żeby być razem – mówi Agata Łoś, koordynatorka projektu „Twój dziadek też jest griotem”.

Podczas warsztatów seniorzy będą pracować także nad własnymi historiami i opowieściami, które coraz częściej ulegają zapomnieniu i nie są przekazywane kolejnym pokoleniom. W finale projektu seniorzy zaprezentują przed publicznością opowieści, nad którymi pracowali w czasie projektu.

Gościem finałowego spotkania będzie Jacek Hałas – śpiewak i tancerz, który praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków – lirze korbowej. Wprowadzi on seniorów i publiczność w tradycje polskich tańców i śpiewów i zaprezentuje przed nimi „Pieśni Dziadowskie”.

Partnerem projektu jest wrocławskie Ekocentrum, którego operatorem jest Fundacja Ekorozwoju. Zapisy są do 5 czerwca. 

Harmonogram zajęć wygląda następująco:

1. Projekt ,,Twój dziadek też jest griotem”:
Warsztaty – 9.06, 11.06, 16.06, 18.06, 25.06 (wtorki, czwartki), godz. 11.00 – 15.00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25 A

2. Spotkania – 20.06, 21.06, godz. 17.00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25 A

3. Pokazy filmowe – 2.06, 23.06, godz. 12.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64 A
Bilety na pokazy w cenie 5 zł dostępne w kasach DCF

4. Finał – 2.07
godz. 11.00 – 15.00
Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25 A

Osoby chętne prosimy o kontakt z Agatą Łoś – koordynatorką projektu.
tel. 609-666-823
e-mail: agata@bravefestival.pl

Źródło: PR EXPERT

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.