Bydgoscy seniorzy zostali międzypokoleniowymi gwiazdami telewizji

Bydgoscy seniorzy zostali międzypokoleniowymi gwiazdami telewizji

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy gościli w programie Telewizji Polskiej. Seniorzy z KUTW uczestniczyli m.in. w programie „Wspólny mianownik”.

Program „Wspólny mianownik” przygotował bydgoski ośrodek Telewizji Polskiej. Redaktor Anna Trzcińska zaprosiła seniorów i młodzież szkolną.

Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, była natomiast gościem programu „Rozmowa dnia”. Redaktor Anna Trzcińska ukierunkowała rozmowę na najważniejsze problemy ludzi z tzw. „pięknej dorosłości”.

To była już kolejna udana wizyta słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Telewizji Polskiej.

Chętnie przyjęłam zaproszenie do Telewizji Bydgoskiej. Jednym z powodów było to, że nigdy nie byłam w gmachu telewizji. Nadarzyła się więc okazja zobaczenia jak wygląda na żywo realizacja programu. Siedząc już na widowni, obserwowałam pracę kamerzystów oraz osób odpowiadających za przygotowanie widowni – mówi z zadowoleniem seniorka KUTW Ewa Woźniak.

Program dotyczył budżetów gmin. Dyskutowaliśmy o możliwościach ich oddłużenia poprzez szukanie alternatywnych źródeł ich finansowania. Z przykrością odebrałam informacje, że największym obciążeniem finansowym dla samorządów jest oświata i pomoc społeczna – relacjonuje seniorka Hanna Kaźmierczak.

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.