Bydgoszcz pamięta…

Bydgoszcz pamięta…

Sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uporządkowała pomnik zamordowanych bydgoszczan. W Święto Niepodległości seniorzy z KUTW z Bydgoszczy spotkali się pomnikiem Ofiar Hitleryzmu. Delegacja KUTW-iczów uporządkowała teren i złożyła wieniec pod Monumentem.

.
.
Pomnik położony jest na obrzeżach Puszczy Bydgoskiej. Upamiętnia śmieć 51 mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Zostali oni rozstrzelani przez hitlerowców w dniu 5 grudnia 1939 roku.

Pomnik znajduje się w lesie, na uboczu głównych szlaków. Rzadko jest odwiedzany przez spacerowiczów. Jest nieco zaniedbany. Dlatego postanowiliśmy się nim zaopiekować. Kilka razy w roku porządkujemy jego okolice – mówi Zofia Jaworska.

Czyścimy też jego postument. Po zakończeniu akcji porządkowej składamy pod pomnikiem samodzielnie wykonane wieńce. Zapalamy też znicze. W skupieniu czcimy poległych chwilą zadumy i modlitwą – opowiada Lila Kazubowska.

IMG_9069

IMG_9062

IMG_9054

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.