Choreoterapia –  wpływanie  na psychikę poprzez ciało i na ciało poprzez psychikę

Choreoterapia – wpływanie na psychikę poprzez ciało i na ciało poprzez psychikę

„Kreatywne Centrum Radość Życia” z Wrocławia zaprasza wszystkie panie na choreoterapię. Zajęcia są polecane dla wszystkich kobiet po 55 roku życia, w szczególności dla pań z problemami z pęcherzem, wypróżnianiem, stawami, kośćcem w okolicach miednicy i bioder, a także z osteoporozą. Choreoterapia oparta będzie na gimnastyce ogólnoruchowej oraz tańcu brzucha z wykorzystaniem technik warsztatowych. O samych zajęciach opowiedziały nam panie Agnieszka Sobolewska z Fundacji „Kreatywne Centrum Radość Życia” oraz Izabela Kowalik, współpracowniczka Fundacji i prowadząca zajęcia.

Pani Izabela Kowalik jest nauczycielką, terapeutką i prowadzącą zajęcia choreoterapeutyczne. Ma duże doświadczenie w dziedzinie tańca – nieobcy jej balet, tańce ludowe czy taniec brzucha. Uważa, że taniec jest wyjątkowym narzędziem do pracy z ludźmi w każdym wieku, stanie umysłowym i psychicznym.

Zajęcia z choreoterapii odbywają się w niewielkich grupach, od 8 do 12 osób. Ważne jest, by ustalić dokładnie kiedy będą się odbywały, ile jest ich zaplanowanych, jakie tematy zostaną podczas nich poruszone oraz które elementy będą stałe, a które mogą się zmieniać. Lekcje zawsze obejmują pewne elementy stałe, powtarzające się i takie, które się modyfikuje, zmienia. Członkowie grupy nie muszą umieć tańczyć – wystarczy umieć się ruszać. Niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą, jeśli możemy jakkolwiek się poruszać. Głównym celem zajęć jest wpływanie na psychikę poprzez ciało i na ciało poprzez psychikę. Uczestnicy spotkań uczą się relaksować, rozluźniać, ćwiczą swoją korelację ruchową, ale także poprawiają swoją samoocenę, poprawiają swój nastrój, usprawniają pracę mózgu. Oczywiście dzięki uczestnictwu w choreoterapii można też nawiązać nowe znajomości. Zajęcia mają swoje scenariusze, jednak to od grupy zależy jak je zrealizuje. Muzykę do ćwiczeń dobiera prowadząca – pani Kowalik stara się dopasować muzykę do grupy, dlatego seniorom proponuje np. Annę German czy Edytę Geppert, a także muzykę filmową.

Zajęcia będą darmowe, opłacić należy jedynie wynajem sali do ćwiczeń, dlatego koszt jednego spotkania będzie wynosił ok. 2 zł. Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod numerem telefonu 601 555 861. Zapraszamy panie z Wrocławia i okolic.

rozmawiała Linda Matus

red. EK

Uwaga! Fundacja „Kreatywne Centrum Radość Życia” poszukuje sponsorów, którzy pomogą w zakupie niezbędnego do przeprowadzania choreoterapii sprzętu.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.