
Co spakować do wakacyjnej apteczki?
Zawartość naszej apteczki uzależniona powinna być od kierunku podróży i aktywności, które mamy zamiar podejmować podczas urlopu. Osoby przewlekle chore powinny przede wszystkim zaopatrzyć się w wystarczający zapas leków, które regularnie przyjmują. Zaoszczędzi to niepotrzebnych stresów podczas zagranicznego wyjazdu. O czym nie można zapomnieć?
Często zmieniając klimat lub otoczenie, zmienia się nasza dieta. Dlatego warto mieć przy sobie środek łagodnie przeczyszczający. Koniecznie spakujmy też lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zobaczmy co jeszcze powinniśmy spakować w wakacyjnym bagażu.
Amatorzy kąpieli słonecznych powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas opalania absolutnie niezbędne jest stosowanie kosmetyków ochronnych z filtrem przeciwsłonecznym. Należy zabrać ze sobą preparaty dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Po opalaniu warto zastosować specjalnie do tego celu przeznaczone balsamy. Nawilżą, ukoją i zregenerują podrażnioną skórę, dzięki czemu efekt opalenizny utrzyma się dłużej. Do torby plażowej zapakujmy też preparaty z dekspantenolem i maleinianem dimetindenu do stosowania miejscowego. Przydadzą się do złagodzenia ewentualnych poparzeń zarówno słonecznych, jak i powstałych na skutek kontaktu z meduzą.
– Planując urlop na łonie natury, przygotujmy się na kontakt z jej wątpliwymi atrakcjami. Komary, meszki, kleszcze – stworzenia te potrafią skutecznie uprzykrzyć wyjazd, do plecaka spakujmy więc środek odstraszający owady. Decydując się na aktywny wypoczynek, pamiętajmy o możliwych ranach i urazach. Zabierzmy ze sobą środek odkażający i materiały opatrunkowe. Idealnym rozwiązaniem jest poręczny zestaw plastrów różnego rodzaju. Nie zajmie dużo miejsca w bagażu. Na wypadek kontuzji przyda się środek chłodzący w aerozolu oraz preparaty zmniejszające sińce i opuchliznę. W przypadku pęcherzy i otarć na stopach najlepiej sprawdzą się specjalne plastry – wyjaśnia Ewa Zaborska, kierownik Apteki Medicover.
Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay
- Udar mózgu – zdiagnozuj i przeciwdziałaj! - 15 czerwca, 2017
- Wieczorne objadanie się jest niebezpieczne - 27 marca, 2016
- Jak skończyć ze słodyczami? - 23 lutego, 2016