Jak dbać o cerę rano i wieczorem?

Jak dbać o cerę rano i wieczorem?

Skóra twarzy nie tylko przez cały dzień, ale również w nocy narażona jest na różne zanieczyszczenia, dlatego należy pamiętać o jej odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Jak dbać o skórę, aby wyglądała zdrowo i promiennie?

– Zawsze jak budzimy się rano musimy pamiętać o tym, żeby oczyścić skórę z resztek łoju, drobnych zanieczyszczeń czy resztek kremu, który nakładaliśmy wieczorem. To nie jest czysta skóra, więc nie możemy zapominać o dokładnym jej umyciu. – mówi dermatolog, specjalista medycyny estetycznej dr Aleksandra Jagielska

W zależności od tego, czy skóra jest łojotokowa czy sucha, należy do niej dobrać odpowiednie produkty. Mogą to być różnego rodzaju pianki, żele czy mleczka pielęgnacyjne. W zależności od pory roku należy dobrać do cery odpowiedni krem, który będzie ją chronił w ciągu dnia. W zimie powinien być on przede wszystkim bardziej tłusty i bogaty w odżywcze składniki.

W nocy skóra świetnie się regeneruje, dlatego, jak tłumaczy dr Jagielska:

– Kremy na noc powinny zawierać bardziej aktywne składniki takie jak na przykład kwasy owocowe, które przyspieszają złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka czy retinoidy, które są substancjami o silnym działaniu przeciwstarzeniowym.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Fotolia

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.