Dekoracja stołu na wyjątkowe spotkania

Dekoracja stołu na wyjątkowe spotkania

Wyjątkowych gości warto wyjątkowo ugościć. Ważne jest nie tylko menu i wykonanie posiłków, ale również dekoracja stołu. Podpowiadamy, jak dopasować wystrój do klimatu spotkania i rodzaju serwowanych dań.

Kwintesencją smacznego posiłku nie jest jedynie jego wykonanie, ale również estetyka potrawy, jak i całej dekoracji stołu. W pierwszej kolejności, oceniając jakość potrawy kierujemy się bowiem jej wyglądem. Warto podkreślić, że apetyczne danie smakuje o wiele lepiej.

Planując spotkanie przy stole należy uwzględnić jego charakter. W zależności od tego, czy to uroczysta kolacja, rodzinny obiad, czy spotkanie z bliskimi, dekoracja stołu będzie się różnić. Jednak bez wątpienia, idąc w ślad za panującymi trendami, zawsze powinien łączyć je jeden element – minimalizm.

Minimalizm, bo mniej znaczy więcej

Minimalizm to aktualnie jeden z trendów przewijających się w różnych dziedzinach, między innymi w modzie i wystroju wnętrz. Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się również w przypadku dekoracji stołu. Subtelne i proste elementy o stonowanym kolorze warto połączyć z jednym mocnym akcentem, który doda charakteru.

Dekoracja stołu a kolory

Najmodniejszym kolorem przewodnim jest biel. Jest to barwa uniwersalna, dlatego sprawdzi się niezależnie od klimatu spotkania. Kolor biały połączony z krzykliwymi akcentami o intensywnej barwie stworzy nowoczesny, energiczny wystrój – idealny na spotkanie z przyjaciółmi. Natomiast łączony z pastelami i elementami z drewna nada stołowi swojskości, tworząc przytulną atmosferę. W przypadku, gdy zaplanowane jest oficjalne spotkanie biel idealnie sprawdzi się w połączeniu z chłodnymi, stonowanymi kolorami np. z grafitem lub granatem.

Dekoracja stołu (fot. HEFRA)

Dekoracja stołu (fot. HEFRA)

Elegancja zawsze na czasie

Minimalizm warto łączyć z elementami ekskluzywnymi, które dodadzą elegancji każdemu spotkaniu. Jako ekskluzywny dodatek świetnie sprawdzi się wyjątkowa zastawa stołowa, najlepiej wykonana ze srebra lub posrebrzana. Tego typu dodatki nadadzą niepowtarzalny charakter daniom i pozwolą cieszyć się pełnią smaku. Warto podkreślić, że srebro dzięki swoim właściwościom nie wpływa na zmianę smaku potraw. Dodatkową zaletą takiej zastawy jest jej trwałość.

Dekoracja stołu (fot. HEFRA)

Dekoracja stołu (fot. HEFRA)

Savoir Vivre

Ten punkt zdecydowanie powinien stanowić podstawę nakrytego stołu. Dlatego elementy takie jak zastawa stołowa powinny zostać na swoim miejscu, zgodnie z obowiązującymi regułami (szczególnie w przypadku oficjalnych spotkań). Warto wówczas przed nakryciem przygotować odpowiednie sztućce adekwatnie do podawanych potraw, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Dekoracja stołu - sztućce (fot. HEFRA)

Dekoracja stołu – sztućce (fot. HEFRA)

Źródło: informacja prasowa


Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A. jest jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. HEFRA od dziesiątków lat oferuje swoim klientom ekskluzywne, najwyższej jakości elementy zastawy stołowej. Jako jedyny w Polsce producent wykonuje sztućce oraz galanterię stołową wykonane w całości ze srebra o najwyższej próbie 925, wytwarzając jednocześnie produkty platerowane srebrem próby 999, a także wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-niklowej 18/10.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.