Demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji

Demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji

Wiele kobiet zapomina o zmyciu makijażu przed snem czy po powrocie do domu i nie zdaje sobie sprawy, że jest on podstawą codziennej pielęgnacji naszej cery. Nawet najlepsze kremy nie będą w stanie sprawić, żeby nasza skóra wyglądała nieskazitelnie, jeżeli nie będzie ona dobrze oczyszczona.

– Bez codziennego dokładnego zmywania skóry naszej twarzy nie będziemy mieć ładnej, zdrowej skóry. Jeżeli też zwracamy uwagę na walkę z drobnymi niedoskonałościami, to pamiętajmy, że resztki makijażu, wszystko to, co zostaje na skórze może sprzyjać namnażaniu się bakterii i powstawaniu nowych, niechcianych wyprysków. – mówi Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej.

Codzienny demakijaż jest również podstawą utrzymania jędrnej, gładkiej i młodej skóry. Produkty do demakijażu powinno się dobierać do typu cery.

Osoby o cerze tłustej powinny używać żelów do demakijażu, a następnie spłukiwać twarz wodą, natomiast dla osób o cerze suchej odpowiednie do zmywania makijażu będą produkty w formie olejków bądź mleczek.

– Powinniśmy kierować się tym jaki mamy rodzaj cery. Inaczej może wyglądać demakijaż dla skóry wrażliwej, inaczej dla skóry tłustej. Skóra tłusta nie boi się wody. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne szczoteczki soniczne. Są one bardzo miękkie i dokładnie zmywają resztki zalegającego łoju i pozostałości makijażu. – mówi Aleksandra Jagielska

– Z kolei skóra sucha i wrażliwa to taka, która po umyciu może nas lekko szczypać, zaczerwieniać się i łuszczyć. Dla takiej skóry najlepsze będzie mleczko do demakijażu lub specjalne olejki. Po użyciu takich produktów musimy pamiętać o zastosowaniu toniku, jako drugiego rytuału pielęgnacyjnego. Takie toniki powinny być bezalkoholowe z dodatkiem substancji łagodzących.  – dodaje

Należy również zwrócić uwagę na to, aby do demakijażu nie używać zwykłego mydła myjącego.

– Do demakijażu nie powinno się używać zwykłego mydła, ponieważ może to prowadzić do podrażnień oraz złuszczania się skóry. – mówi Aleksandra Jagielska

Mydła mają odczyn zasadowy i niestety wypłukują naturalne lipidy i proteiny, które stanowią naturalny płaszcz hip hybrydowy, który chroni skórę przed czynnikami środowiska zewnętrznego. Taka bariera odpowiedzialna jest również za nawilżenie, natłuszczenie i prawidłową kondycję naszej skóry.

 Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.