Detoks sokowy. Czy to działa?

Detoks sokowy. Czy to działa?

Polska kuchnia jest bardzo ciężka, a potrawy, które jemy na co dzień są często bardzo tłuste. Po zjedzeniu takiego posiłku czujemy się senni, zmęczeni i jedyne o czym marzymy, to drzemka. Jest jednak jest na to rozwiązanie – detoks sokowy.

– Jeżeli chodzi o detoksy owocowe, owocowo-warzywne, to trzeba się najpierw zastanowić czemu one mają służyć. Jeżeli samemu odchudzaniu, to to jest błędne podejście do problemu, bo detoks to nie jest głodówka. – tłumaczy Alicja Kalińska, doradca żywieniowy.

Detoks sokowy ma za zadanie oczyścić organizm oraz wspomóc wątrobę w regeneracji. Polega ona na przyjmowaniu jedynie płynów podczas trwania całej diety. Dzięki takiej diecie wprowadzamy do organizmu dużą ilość składników mineralnych, witamin oraz błonnika w czystej postaci. Takie rozwiązanie da o wiele lepsze efekty niż łykanie pastylek i suplementów diety.

Z detoksu sokowego skorzystać może każdy. Warunkiem jest jednak, aby robić to rozsądnie i mądrze.

– Detoks powinien trwać maksymalnie kilka dni, ponieważ jeżeli nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej diety, to może ona spowodować dużą ilość niedoborów w naszym organizmie. Na dietę detoksową nie można przechodzić z dnia na dzień. Trzeba się odpowiednio przygotować stosując wcześniej dietę eliminacyjną. – tłumaczy Alicja Kalińska

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.