Dlaczego nie chudniesz?

Dlaczego nie chudniesz?

Przy wyborze diety trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe. Najlepiej jest skontaktować się z dietetykiem bądź doradcą żywieniowym, który będzie nam mógł pomóc dobrać odpowiednią dietę dla naszego ciała.

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy odchudzaniu?

– Najczęstsze zasady, które stosujemy i które nie zawsze są rozsądne, to na przykład całkowita eliminacja węglowodanów i tłuszczy. – mówi Alicja Kalińska, doradca żywieniowy.

– Z naszej diety wyrzucamy wszystkie produkty, które pochodzą z ziarna, czyli np. makarony, pieczywo, ryż czy kasze, ponieważ wydaje się to nam najlepszym krokiem w stronę wymarzonej sylwetki. Zapominamy jednak o tym, że nasz mózg oraz mięśnie działają na glukozę, a więc energia z węglowodanów jest nam potrzebna. Tak samo ważne dla naszego organizmu są tłuszcze, ponieważ są one podstawą hormonów oraz budowy komórek w naszym ciele. – dodaje

Od czego zacząć odchudzanie?

Najważniejsze jest jedzenie regularnych posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż pięć godzin, ponieważ nie obniżamy wtedy tempa pracy metabolizmu i łatwiej jest przepalić energię z jedzenia na bieżące potrzeby takie jak oddychanie, mruganie oczami, podnoszenie rąk – czyli po prostu na codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest nam schudnąć, ale mamy też więcej energii.

 Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.