Dni Babci i Dziadka 2015

Dni Babci i Dziadka 2015

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do udziału w styczniowych wydarzeniach przygotowanych dla seniorów i ich rodzin przez dzieci, młodzież, instytucje partnerskie oraz organizacje senioralne. Nie zabraknie ambitnych konkursów z cennymi nagrodami, zabaw podczas karnawałowych i kulturalnych imprez, ciekawych warsztatów, sportowych wyzwań, a także międzypokoleniowych upominków.

Do końca stycznia trwa konkurs „Dni Babci i Dziadka z kulturą w tle”. To zabawa dla tych, którzy kochają muzykę, grają na jakimś instrumencie lub uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych razem z magazynem kulturalnym KABEL. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie razem z instrumentem muzycznym lub uwiecznić na fotografii swój udział w którymś z wydarzeń kulturalnych z grudniowo-styczniowego numeru KABLA, a można stać się posiadaczem radiomagnetofonu z odtwarzaczem CD, wejściówek na wydarzenia kulturalne lub gadżetów od Wrocławskiego Centrum Seniora.

Już teraz warto pomyśleć o zorganizowaniu wnukom ferii. Wiadomo, że wspólna zabawa integruje, a gry planszowe przeżywają ostatnio swój renesans. Dlatego warto wziąć udział w Międzypokoleniowym Turnieju Gier i wygrać atrakcyjne nagrody niespodzianki.

Na zajęcia interaktywne dla dziadków i wnuków oraz dwa wykłady w sobotę 24 stycznia zaprasza Muzeum Narodowe.

Sporo kulturalnych atrakcji w środę 21 stycznia zapewni seniorom Centrum Poznawcze Hali Stulecia, które zaprasza na Seniortekę, karnawałową zabawę taneczną oraz inaugurację Akademii Coolturalnego Seniora, ze wspaniałym seansem filmowym. Tego dnia odbędzie się również wycieczka z przewodnikiem po zakamarkach Hali Stulecia, a także zwiedzanie Centrum Poznawczego w specjalnej cenie oraz koncert Haliny Kunickiej.

Dla wielbicieli sztuki aktorskiej teatr ARKA w środę 21 stycznia przygotował komediowy spektakl premierowy „Jak powietrze”, ze specjalnym spotkaniem teatralnym z aktorami, wypełnionym wieloma atrakcjami, pokazami, warsztatami, dyskusją oraz małym poczęstunkiem. Kulturalne doznania czekają także wszystkich chętnych 24 lutego w Biurze Festiwalowym IMPART, gdzie młodzi artyści z Młodzieżowej Akademii Musicalowej przedstawią dla seniorów fenomenalny spektakl muzyczny „Wspomnij piosenkę”. Nie lada gratkę stanowią bezpłatne bilety na to wydarzenie, po które Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do swej siedziby od 12 stycznia.

Łagodna zima zachęca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Warto zatem już dziś zapisać się na ogólnorozwojowy trening nordic walking, który odbędzie się w parku Południowym w czwartek 22 stycznia.

Wśród wielu niespodzianek nie może zabraknąć międzypokoleniowego akcentu upominkowego. W kalendarzowe Dni Babci i Dziadka (zapominalskim przypominany: 21 i 22 stycznia) w CH Galeria Dominikańska aktywne seniorki z Akademii Rozwoju Seniora sprezentują dzieciom i młodzieży balony z charakterystycznym nadrukiem: „Kocham moją babcię” i „Kocham mojego dziadka”. Panie będą również wręczały zakładki do książek, przygotowane przez Wrocławskie Centrum Seniora specjalnie na Dni Babci i Dziadka, z międzypokoleniowym przesłaniem: o wzajemnym szacunku i trosce, wspólnej edukacji i rozwoju oraz zabawach i pasjach.

Na wszystkich seniorów w dniach 21 i 22 stycznia czeka słodka podróż z MPK, którą zapewnią dzieci i młodzież, darując na wrocławskich przystankach MPK pyszne cukierki.

Dokładny przebieg wydarzeń i szczegóły oferty „Dni Babci i Dziadka – 2015” najlepiej śledzić na: www.seniorzy.wroclaw.pl. Można także zasięgnąć informacji w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6, albo zadzwonić pod nr 71 772 49 13, ewentualnie zapytać mailowo: malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl.

Joanna Ryłko

DNI BABCI I DZIADKA_plakat_09.01

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.