Dni Babci i Dziadka – Wrocław 2016

Dni Babci i Dziadka – Wrocław 2016

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do udziału w międzypokoleniowych wydarzeniach w ramach „Dni Babci i Dziadka”. Atrakcje dla seniorów i ich rodzin przygotowały organizacje senioralne, instytucje partnerskie oraz dzieci i młodzież.

Na dobry początek świętowania we Wrocławskim Centrum Seniora odbył się Laurkowy maraton tworzenia przez dzieci i młodzież kartek z życzeniami dla babć i dziadków (11-13 stycznia). Oj, działo się! W trakcie 1,5 godzinnych zajęć, w asyście aktywnych seniorek, przez 3 dni 120 dzieci wyprodukowało łącznie ok. 300 kartek! Sporo międzypokoleniowych atrakcji zapewnią Miejskie Centrum Usług Socjalnych (18-20 stycznia), Kontury Kultury (20 stycznia) i wrocławskie centrum nauki Humanitarium (20-23 stycznia). Mennica Wrocławska zaprasza na wykład z niezwykle aktualnym tematem o przekazywaniu majątku (27 stycznia). Nie może zabraknąć międzypokoleniowych warsztatów przygotowanych przez seniorów, czyli zajęć z filcowania w wykonaniu absolwentów Akademii Sztuki Trzeciego Wieku (21 stycznia) oraz spotkania o tożsamości młodego pokolenia na podstawie doświadczeń rodzinnych, które poprowadzi aktywna seniorka Ewa Rapacz (27 stycznia). Wiele rodzinnych spotkań tematycznych proponują także filie Miejskiej Biblioteki Publicznej (20-21 stycznia). W Arkadach Wrocławskich odbędzie się również spotkanie z blogerką Jolantą Caputą oraz wystawa stoisk Kół Gospodyń Wiejskich (22 stycznia).
Można będzie wziąć udział w sportowych zmaganiach: relaksacyjnych ćwiczeniach z jogi (20 stycznia) i turnieju brydża sportowego (19 stycznia) w Księgarnio-Kawiarni Nalanda, Międzypokoleniowym treningu nordic walking z RightWay w Parku Południowym (21 stycznia) oraz sentymentalnym spacerze po Wrocławiu z przewodnikiem miejskim (23 stycznia).

Zdrowie i uroda
Sporo będzie się działo w temacie zdrowia i urody: bezpłatne badania z Synexusem (przez cały styczeń), porady i badania w CH Arkady Wrocławskie, na które zapraszają: CM Dobrzyńska, Synexus, gabinety podologiczne „Przyjaciel stóp” i „Podocomplex” oraz farmaceuci (18 stycznia). Odbędą się liczne prelekcje: dietetyczki Magdaleny Szyszka (18 i 22 stycznia), o technikach zapamiętywania Barbary Maniak (20 stycznia) oraz specjalistki kosmetologii, Danuty Stępień (22 stycznia). Zapraszamy na masaże dla seniorów z AK Fizjoterapią (20 stycznia), bezpłatne badanie słuchu z Amplifon (28 stycznia) i styczniowe czwartki z Akademią Qigong, czyli zajęcia dla osób odczuwających różnego typu dolegliwości i stany chorobowe (21 i 28 stycznia).

Kulturalnie i rozrywkowo
Obiecująco zapowiadają się również kulturalne i rozrywkowe wydarzenia, a wśród nich: atrakcyjny Tydzień Seniora w CH Arkady Wrocławskie (18-23 stycznia), Muzeum Marzeń, projekt w ramach Weekendu Otwarcia Wrocław ESK 2016 w Muzeum Narodowym (19 stycznia), specjalne przedpremierowe pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty (20 i 21 stycznia), a także Przegląd Chórów Senioralnych i występ „Kabaretu Drugiego” (20, 21, 22 stycznia). W rozrywkowym repertuarze nie zabraknie wspólnego kolędowania pod kierunkiem dyrektora artystycznego Chóru Narodowego Forum Muzyki (21 stycznia) oraz Balu Seniora ze Szkołą Tańca Perfect Dance (23 stycznia) i międzypokoleniowego party przy winylach w Firleju (31 stycznia).

Wspólne czytanie i wymiana książek
Na dobry początek ferii zimowych warto wybrać się do Kina Nowe Horyzonty, gdzie odbędzie się międzypokoleniowa akcja czytania i wymiany książek przy skrzynce bookcrossingowej. Będzie to również okazja do podzielenia się książkami z dziećmi na Litwie (30 stycznia). Dzieci, młodzież, dorośli, babcie i dziadkowe będą mogli wymienić się książkami, wspólnie poczytać i porozmawiać o swych ulubionych dziełach literackich, a przede wszystkim pomóc potrzebującym. A czytać będą m.in. przedstawiciele organizacji senioralnych, zaprawieni już w tym temacie doskonale. Dla seniorów z wnukami, którzy przyniosą książki na wymianę, ale też jako dar dla dzieci z Kresów – prezenty niespodzianki!

Konkursy z nagrodami
Do udziału w przeróżnych konkurencjach, quizach i turniejach zachęcają: Fuji Film Sky Tower z konkursem „Wnuki w obiektywie dziadków” (zbiórka zdjęć: od 11 stycznia do 22 stycznia); Stowarzyszenie „Druga Runda” z „Międzypokoleniowym turniejem gier planszowych” (19 stycznia i 2 lutego); Ośrodek Formacyjno-Wypoczynkowy Rybak i AK Fizjoterapia (20 stycznia) oraz Mennica Wrocławska (21 stycznia) i Danuta Stępień (22 stycznia), którzy podczas Tygodnia Seniora w CH Arkady Wrocławskie będą wręczali ulotki z pytaniami. Spośród uczestników, którzy wypełnią karty, zostaną rozlosowane naprawdę cenne nagrody.
Warto również zapoznać się ze specjalnymi ofertami, w ramach których można skorzystać z bezpłatnych porad fotograficznych w Fuji Film (18-23 stycznia), całodniowej promocji biletowej na wybrane koncerty w kasach Narodowego Forum Muzyki (21 stycznia), za darmo wyczyścić biżuterię w Mennicy Wrocławskiej (21-22 stycznia), czy udać się na zniżkowe lub bezpłatne zabiegi fizykoterapeutyczne w AK Fizjoterapia oraz taniej kupować w CH Arkady Wrocławskie (styczeń).

Tydzień Seniora w Arkadach Wrocławskich

Wśród wielu niespodzianek, wypełnionych integracją, zabawą i życzliwością, nie może zabraknąć międzypokoleniowego akcentu upominkowego. W kalendarzowe Dni Babci i Dziadka (zapominalskim przypominamy: 21 i 22 stycznia) aktywne seniorki z Akademii Rozwoju Seniora sprezentują dzieciom i młodzieży balony z charakterystycznym przesłaniem: Kocham moją babcię i Kocham mojego dziadka. Na wszystkich seniorów w dniach 21 i 22 stycznia czeka także Słodka podróż z MPK, którą zapewnią dzieci i młodzież, rozdający na wrocławskich przystankach MPK pyszne cukierki.
Ale to jeszcze nie koniec prezentów! Podczas akcji „Wymiana skłania do czytania” każda międzypokoleniowa para, która wymieni się książkami w skrzynce bookcrossingowej w Kinie Nowe Horyzonty, otrzyma pakiet upominkowy – specjalnie dla moli książkowych (30 stycznia).
Joanna Ryłko, WCS

Dokładny przebieg wydarzeń i szczegóły oferty „Dni Babci i Dziadka 2016” na stronie: www.seniorzy.wroclaw.pl/dni-babci-i-dziadka-2016
oraz w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora
pl. Dominikańskim 6, tel. 71 772 49 13
e-mail: kamila.polanska@wcrs.wroclaw.pl

www ogólny

Źródło: „Gazeta Senior” Wrocław styczeń-luty 2016

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.