obrazy nie zostały wyświetlone
DNI SENIORA – Wrocław 2015 Nowe imprezy, nowe wyzwania!

DNI SENIORA – Wrocław 2015 Nowe imprezy, nowe wyzwania!

Będzie się działo i to aż przez 17 dni! Porady fotograficzne, zwiedzanie Narodowego Forum Muzyki, wieczór swingowy, maraton zumby, rozgrywki brydżowe – to tylko niektóre z szerokiej oferty nowych imprez przygotowanych dla seniorów z okazji Dni Seniora. Nie zabraknie także tych już dobrze znanych, jak np. wpisanego w tradycję Marsza Kapeluszy, zajęć sportowych, warsztatów dla zdrowia i urody, a także imprez kulturalno-rozrywkowych oraz pikników i bali.
Uwaga – inauguracja Dni Seniora – odbędzie się przy pl. Nowy Targ, czyli w nowym miejscu!

Wrocławskie Centrum Seniora, wraz z Partnerami, serdecznie zaprasza wszystkich, a szczególnie Dolnoślązaków, do udziału w tegorocznej edycji Święta Seniorów, które w tym roku celebrujemy od 25 września do 11 października.

Uroczyste rozpoczęcie: pl. Nowy Targ

Uroczysta Inauguracja DNI SENIORA odbędzie się w piątek 25 września, ale w tym roku – uwaga – w nowym miejscu, na pl. Nowy Targ, gdzie od godz. 10.00 rozpocznie się zbiórka wszystkich chętnych do bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w udekorowanych kapeluszach. Tuż po biciu rekordu rozpocznie się Marsz Kapeluszy również nową trasą – od pl. Nowy Targ do pl. Solnego. Na wrocławskim Rynku nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do Bram Miasta, a także podsumowanie konkursu „Najdłużej Razem” i uhonorowanie par z najdłuższym stażem małżeńskim. Muzyczną atrakcję zapewni występ Młodzieżowej Akademii Musicalowej, znanej seniorom ze spektaklu ,,Wspomnij piosenkę”, cieszącego się ogromną popularnością w trakcie Dni Babci i Dziadka. Artystycznych wrażeń dostarczy również pokaz mody z udziałem kilku grup seniorów, prezentujących się w sukniach z dawnych epok.

Sport

Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, oprócz tradycyjnych dyscyplin, takich jak: biegi, nordic walking, pływanie, piłka nożna, szachy, w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje:turniej gry w kręgle i biegi na orientację.
Na Otwarty Trening Nordic Walking z RightWay Fitness zapraszamy do Parku Grabiszyńskiego w sobotę 26 września. Tego samego dnia odbędzie się na terenie Parku Wschodniego Rajd Terenowy, zainicjowany przez grupę seniorów o-CAL-eni. Wśród nowych atrakcji odbędzie się też Maraton ZUMBY, czyli wspólne ćwiczenia przy muzyce wraz z loterią z nagrodami dla każdego uczestnika (3 października).

Zdrowie

W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy na Dni Gerontologii (21-22 września), Akademię Zdrowia Seniora (30 września), czyli bezpłatne wykłady i konsultacje we Wrocławskim Centrum Seniora oraz do Centrum Medycznego Dobrzyńska, które przygotowało wiele bezpłatnych badań, wykładów i spotkań ze specjalistami (2 października). Będzie również okazja wykonać bezpłatne badanie słuchu (ul. Gajowicka 161/1a, 6-8 października).

Edukacja

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się bezpłatne pokazy, spotkania i wykłady. Zapraszamy także na dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, turniej gry w boule i szachy, szkolenia komputerowe w Hewlett Packard oraz kosmetyczne porady i metamorfozy ze specjalistką z Oriflame – Danutą Stępień. W ramach Akademii Finansowej Mennicy Wrocławskiej można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji na temat oszczędzania i wyceny złota, a w Akademii Leonarda da Vinci – Złoty Wiek z licznych warsztatów, m.in. spa dla mózgu, warsztatów tanecznych, jogi kundalini.

Kultura, rozrywka, konkursy

Jak co roku zapewniamy szeroką ofertę kulturalno-rozrywkową, a także konkursową: IV Przegląd Chórów Senioralnych (eliminacje 1 października, finał 10 października), a także drugie edycje zeszłorocznych nowości, cieszących się dużym powodzeniem, czyli Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty (29 września – 1 października) oraz Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA (eliminacje 1 października, finał 9 października). Po raz pierwszy zaś zapraszamy do udziału w Festiwalu tańca organizowanym przez Szkołę Tańca Flashdance, który odbędzie się w Fun Fit II na Stadionie Wrocław (10 października). Tradycyjnie polecamy Dzień Seniora w Centrum Kongresowym Hali Stulecia, a więc targi senioralne z bogatą ofertą instytucji i organizacji senioralnych (na targach będzie można spotkać się z redakcją „Gazety Senior”), wielki koncert don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Piosenki, zabawa taneczna Seniorteka i specjalny pokaz fontanny multimedialnej (4 października, więcej informacji: tel. 71 347 51 51).
Zapraszamy do udziału w tegorocznych nowościach kulturalnych: Strefie Relaksu, w której to, na terenie zielonego podwórka w Teatrze Muzycznym Capitol, będzie okazja odpocząć i zrelaksować się pod okiem specjalistów z dziedziny relaksacji (28 września). We wrocławskich muzeach: Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Narodowym oraz Muzeum Miejskim Wrocławia odbędą się bezpłatne warsztaty i zwiedzanie z przewodnikiem. A 5 października polecamy wizytę w nowej siedzibie Narodowego Forum Muzyki.

Pikniki i bale

W repertuarze rozrywkowym „DNI SENIORA – Wrocław 2015” nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów. Już pierwszego dnia, po atrakcjach na Rynku, Polski Komitet Pomocy Społecznej zaprasza na BAL KAPELUSZY – zabawę z zespołem muzycznym, wodzirejem i poczęstunkiem (25 września). Polecamy również zabawy taneczne: „Szafa gra” w Klubie Seniora Magnolia (26 września), ,,Barwy jesieni” w Domu Kultury BAKARA (27 września), zabawy w różnych placówkach MCUS – Dziennych DPS (1, 2, 6, października) oraz uroczysty bal w Strefie Spotkań w Creatorze (11 października). Zapraszamy także całe rodziny do wspólnej zabawy podczas Pikniku na Muchoborze Wielkim (27 września) i Pikniku na Psim Polu (3 października).
Dowiadujcie się, zapisujcie i bawcie się razem z nami!

Dokładne terminy i miejsca wydarzeń, informacje o zapisach:
Internet:
www.dniseniora.pl
www.seniorzy.wroclaw.pl
www.gazetasenior.pl w specjalnej zakładce Dni Seniora
Wrocławskie Centrum Seniora:
pl. Dominikański 6 (pok. 22), 50-159 Wrocław
tel. 71 772 49 13
e-mail: malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl

Pobijmy zeszłoroczny rekord!

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do wspólnego bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w udekorowanych kapeluszach także w tym roku!
UWAGA! Zeszłoroczny rezultat to 1043 kapelusze. Liczymy na Państwa obecność i pobicie wyniku co najmniej dwukrotnie!
Dla wszystkich uczestników rywalizacji – pamiątkowa przypinka w prezencie.
Termin: piątek 25 września 2015, godz. 10.00-11.00
Miejsce: pl. Nowy Targ
Nie może Was tu zabraknąć!
Więcej informacji: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pok. 22, tel. 71 772 49 13, www.dniseniora.pl

dni seniora

 

Joanna Ryłko, WCS/red.MW
Źródło: „Gazeta Senior” Wrocław wrzesień-październik 2015
fot. Seniorzy 2014 – sesja zrealizowana przez Wrocławskie Centrum Seniora, Red. Czerwony Portfelik Senior, fot. Marek Śnioch

Kategorie
Udostępnij