DNI SENIORA – Wrocław 2015 Nowe imprezy, nowe wyzwania!

DNI SENIORA – Wrocław 2015 Nowe imprezy, nowe wyzwania!

Będzie się działo i to aż przez 17 dni! Porady fotograficzne, zwiedzanie Narodowego Forum Muzyki, wieczór swingowy, maraton zumby, rozgrywki brydżowe – to tylko niektóre z szerokiej oferty nowych imprez przygotowanych dla seniorów z okazji Dni Seniora. Nie zabraknie także tych już dobrze znanych, jak np. wpisanego w tradycję Marsza Kapeluszy, zajęć sportowych, warsztatów dla zdrowia i urody, a także imprez kulturalno-rozrywkowych oraz pikników i bali.
Uwaga – inauguracja Dni Seniora – odbędzie się przy pl. Nowy Targ, czyli w nowym miejscu!

Wrocławskie Centrum Seniora, wraz z Partnerami, serdecznie zaprasza wszystkich, a szczególnie Dolnoślązaków, do udziału w tegorocznej edycji Święta Seniorów, które w tym roku celebrujemy od 25 września do 11 października.

Uroczyste rozpoczęcie: pl. Nowy Targ

Uroczysta Inauguracja DNI SENIORA odbędzie się w piątek 25 września, ale w tym roku – uwaga – w nowym miejscu, na pl. Nowy Targ, gdzie od godz. 10.00 rozpocznie się zbiórka wszystkich chętnych do bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w udekorowanych kapeluszach. Tuż po biciu rekordu rozpocznie się Marsz Kapeluszy również nową trasą – od pl. Nowy Targ do pl. Solnego. Na wrocławskim Rynku nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do Bram Miasta, a także podsumowanie konkursu „Najdłużej Razem” i uhonorowanie par z najdłuższym stażem małżeńskim. Muzyczną atrakcję zapewni występ Młodzieżowej Akademii Musicalowej, znanej seniorom ze spektaklu ,,Wspomnij piosenkę”, cieszącego się ogromną popularnością w trakcie Dni Babci i Dziadka. Artystycznych wrażeń dostarczy również pokaz mody z udziałem kilku grup seniorów, prezentujących się w sukniach z dawnych epok.

Sport

Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, oprócz tradycyjnych dyscyplin, takich jak: biegi, nordic walking, pływanie, piłka nożna, szachy, w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje:turniej gry w kręgle i biegi na orientację.
Na Otwarty Trening Nordic Walking z RightWay Fitness zapraszamy do Parku Grabiszyńskiego w sobotę 26 września. Tego samego dnia odbędzie się na terenie Parku Wschodniego Rajd Terenowy, zainicjowany przez grupę seniorów o-CAL-eni. Wśród nowych atrakcji odbędzie się też Maraton ZUMBY, czyli wspólne ćwiczenia przy muzyce wraz z loterią z nagrodami dla każdego uczestnika (3 października).

Zdrowie

W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy na Dni Gerontologii (21-22 września), Akademię Zdrowia Seniora (30 września), czyli bezpłatne wykłady i konsultacje we Wrocławskim Centrum Seniora oraz do Centrum Medycznego Dobrzyńska, które przygotowało wiele bezpłatnych badań, wykładów i spotkań ze specjalistami (2 października). Będzie również okazja wykonać bezpłatne badanie słuchu (ul. Gajowicka 161/1a, 6-8 października).

Edukacja

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędą się bezpłatne pokazy, spotkania i wykłady. Zapraszamy także na dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, turniej gry w boule i szachy, szkolenia komputerowe w Hewlett Packard oraz kosmetyczne porady i metamorfozy ze specjalistką z Oriflame – Danutą Stępień. W ramach Akademii Finansowej Mennicy Wrocławskiej można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji na temat oszczędzania i wyceny złota, a w Akademii Leonarda da Vinci – Złoty Wiek z licznych warsztatów, m.in. spa dla mózgu, warsztatów tanecznych, jogi kundalini.

Kultura, rozrywka, konkursy

Jak co roku zapewniamy szeroką ofertę kulturalno-rozrywkową, a także konkursową: IV Przegląd Chórów Senioralnych (eliminacje 1 października, finał 10 października), a także drugie edycje zeszłorocznych nowości, cieszących się dużym powodzeniem, czyli Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty (29 września – 1 października) oraz Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA (eliminacje 1 października, finał 9 października). Po raz pierwszy zaś zapraszamy do udziału w Festiwalu tańca organizowanym przez Szkołę Tańca Flashdance, który odbędzie się w Fun Fit II na Stadionie Wrocław (10 października). Tradycyjnie polecamy Dzień Seniora w Centrum Kongresowym Hali Stulecia, a więc targi senioralne z bogatą ofertą instytucji i organizacji senioralnych (na targach będzie można spotkać się z redakcją „Gazety Senior”), wielki koncert don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Piosenki, zabawa taneczna Seniorteka i specjalny pokaz fontanny multimedialnej (4 października, więcej informacji: tel. 71 347 51 51).
Zapraszamy do udziału w tegorocznych nowościach kulturalnych: Strefie Relaksu, w której to, na terenie zielonego podwórka w Teatrze Muzycznym Capitol, będzie okazja odpocząć i zrelaksować się pod okiem specjalistów z dziedziny relaksacji (28 września). We wrocławskich muzeach: Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Narodowym oraz Muzeum Miejskim Wrocławia odbędą się bezpłatne warsztaty i zwiedzanie z przewodnikiem. A 5 października polecamy wizytę w nowej siedzibie Narodowego Forum Muzyki.

Pikniki i bale

W repertuarze rozrywkowym „DNI SENIORA – Wrocław 2015” nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów. Już pierwszego dnia, po atrakcjach na Rynku, Polski Komitet Pomocy Społecznej zaprasza na BAL KAPELUSZY – zabawę z zespołem muzycznym, wodzirejem i poczęstunkiem (25 września). Polecamy również zabawy taneczne: „Szafa gra” w Klubie Seniora Magnolia (26 września), ,,Barwy jesieni” w Domu Kultury BAKARA (27 września), zabawy w różnych placówkach MCUS – Dziennych DPS (1, 2, 6, października) oraz uroczysty bal w Strefie Spotkań w Creatorze (11 października). Zapraszamy także całe rodziny do wspólnej zabawy podczas Pikniku na Muchoborze Wielkim (27 września) i Pikniku na Psim Polu (3 października).
Dowiadujcie się, zapisujcie i bawcie się razem z nami!

Dokładne terminy i miejsca wydarzeń, informacje o zapisach:
Internet:
www.dniseniora.pl
www.seniorzy.wroclaw.pl
www.gazetasenior.pl w specjalnej zakładce Dni Seniora
Wrocławskie Centrum Seniora:
pl. Dominikański 6 (pok. 22), 50-159 Wrocław
tel. 71 772 49 13
e-mail: malgorzata.jamroz@wcrs.wroclaw.pl

Pobijmy zeszłoroczny rekord!

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza do wspólnego bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w udekorowanych kapeluszach także w tym roku!
UWAGA! Zeszłoroczny rezultat to 1043 kapelusze. Liczymy na Państwa obecność i pobicie wyniku co najmniej dwukrotnie!
Dla wszystkich uczestników rywalizacji – pamiątkowa przypinka w prezencie.
Termin: piątek 25 września 2015, godz. 10.00-11.00
Miejsce: pl. Nowy Targ
Nie może Was tu zabraknąć!
Więcej informacji: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pok. 22, tel. 71 772 49 13, www.dniseniora.pl

dni seniora

 

Joanna Ryłko, WCS/red.MW
Źródło: „Gazeta Senior” Wrocław wrzesień-październik 2015
fot. Seniorzy 2014 – sesja zrealizowana przez Wrocławskie Centrum Seniora, Red. Czerwony Portfelik Senior, fot. Marek Śnioch

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.