Dni Seniora – Wrocław 2015. Wspomnienia, gratulacje i wruszenia

Dni Seniora – Wrocław 2015. Wspomnienia, gratulacje i wruszenia

Podsumowanie tegorocznej edycji wrocławskich Dni Seniora odbyło się w środę 4 listopada w Sali Prasowej Stadionu Wrocław. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta oraz liczni organizatorzy ponad 150 wydarzeń w ramach Dni Seniora, partnerzy medialni oraz wolontariusze. Spotkaniem w uroczystym tonie, pełnym wspomnień i wzruszeń, Wrocławskie Centrum Seniora, koordynator Święta Seniorów, podziękował za tegoroczną współpracę, mając nadzieję na jej kontynuację w przyszłym roku.

Galę otworzył kierownik Centrum, Robert Pawliszko. Zaproszonych gości powitał Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. W słowie wstępnym podziękował wszystkim instytucjom i organizacjom, dzięki którym wrocławskie Święto Seniorów oferuje imponującą liczbę atrakcji. Pogratulował seniorom energii do działania i nieustannego rozwoju poprzez uczestnictwo w tak wielu wydarzeniach podczas obchodów wrocławskich Dni Seniora. Wystąpienie ubarwił kilkoma anegdotami, z których najważniejsza dotyczyła bycia przez całe życie młodym duchem, co stanowiło również motto gali podsumowującej Dni Seniora:„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” (B. Franklin).

Szczegółowej prezentacji Święta Seniorów dokonała koordynatorka projektu, Małgorzata Jamróz. Obecni organizatorzy poszczególnych wydarzeń, wolontariusze i przedstawiciele mediów, z rąk Rafała Dutkiewicza i Roberta Pawliszko odebrali dyplomy z podziękowaniem za wsparcie „Dni Seniora – Wrocław 2015”. Dodatkowym prezentem od Wrocławskiego Centrum Seniora był również folder obrazujący tegoroczne wydarzenia, a przede wszystkim seniorów – zadowolonych uczestników wrześniowo-październikowych działań, stanowiących kompendium wielu wspaniałych programów edukacyjnych, sportowych, zdrowotnych, kulturalnych i rozrywkowych.

W przerwie na poczęstunek można było podziwiać wystawę pokonkursową „Najdłużej Razem”. Na specjalne życzenia wielu osób, zafascynowanych dawnymi fotografiami i listami miłosnymi, Wrocławskie Centrum Seniora z chęcią powtórzyło wystawę, przypominając w ten sposób o wyjątkowym punkcie programu Dni Seniora, w ramach którego Wrocławianie poznali zwycięską parę aż z 71-letnim stażem małżeńskim.

Podsumowań i podziękowań było tego dnia mnóstwo, także szczególne wyrazy uznania i gratulacje dla Małgorzaty Jamróz – za jej kilkuletnią pracę we Wrocławskim Centrum Seniora i koordynowanie w ciągu tych lat aż pięciu edycji Dni Seniora. W podzięce za jej poświęcenie i aktywną pracę na rzecz seniorów otrzymała życzenia dalszych sukcesów zawodowych (także w obszarze projektów dla seniorów) oraz list gratulacyjny od Prezydenta Wrocławia, okraszony kwiatami i brawami na stojąco od wszystkich uczestników spotkania.

Zwieńczenia uroczystości dokonał Robert Pawliszko, prosząc obecnych o wsparcie i współpracę za rok, oraz zgłaszanie pomysłów na nowości programowe, dzięki którym wrocławskie Dni Seniora będzie można jeszcze bardziej udoskonalić i podnieść ich już i tak wysoki poziom. Wrocławskie Centrum Seniora z chęcią przyjmuje wszelkie sugestie, koncepcje i propozycje na 2016 rok. Dni Seniora stanowią bowiem otwarte, innowacyjne i wspólne dzieło, zarówno instytucji, organizacji, jak i seniorów, co wielokrotnie zostało zaakcentowane podczas gali podsumowującej tegoroczną edycję Święta Seniorów.

1

3

4

5

7

8

9

10

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.