Dodatek w ogrodzie – betonowe donice

Dodatek w ogrodzie – betonowe donice

Piękno natury wymaga wyjątkowej, lecz dyskretnej oprawy. Donice z betonu architektonicznego to ciekawa alternatywa dla popularnych plastikowych skrzynek czy wymyślnej, wzorzystej ceramiki. Surowa szarość materiału doskonale komponuje się z soczystymi barwami przyrody. 

Odpoczynek w przydomowym ogródku, wśród zapachu ziół i kwiatów, to dla niektórych marzenie, z którego nie trzeba jednak całkowicie rezygnować. Kiedy posiadanie własnego „skrawka ziemi” nie jest możliwe, warto pomyśleć o założeniu upraw na tarasie, balkonie czy domowym parapecie. Ważną kwestią staje się wówczas odpowiedni dobór donic, które podkreślą piękno roślin i staną się harmonijnym dopełnieniem zielonej aranżacji.

Betonowe donice kojarzą się przede wszystkim z przestrzenią publiczną. Proste, geometryczne odlewy doskonale wkomponują się w nowoczesną domową przestrzeń i nadadzą jej oryginalny, industrialny charakter. Walcowe donice bez trudu pomieszczą każdą roślinę: od przydatnych w kuchni ziół, po ozdobne drzewka. Z kolei niewielkie trójkątne donice mogą w ciekawy sposób skomponować się z sukulentami, np. małą agawą oraz kaktusami. Zestawienie takich kilku betonowych trójkątów daje wyjątkowy efekt aranżacyjny kojarzący się z klimatem prekolumbijskiego Meksyku.

W prosty sposób możemy urozmaicić nasz ogród. Popielate donice dodadzą elegancji na naszym balkonie czy tarasie. Pamiętajmy, że szary kolor jest uniwersalny i ponadczasowy.

Portal: Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.