Trochę inne filmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Trochę inne filmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Informacja dla zwolenników filmów w trochę innym stylu. W marcu warto wybrać się do kina nie tylko na te wyróżnione Oskarami.

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na pokaz filmu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet „Kobieta idzie na wojnę”.
Film „Kobieta idzie na wojnę” to koprodukcja islandzko-francusko-ukraińska w reżyserii Islandczyka Benedikta Erlingssona. Jest to polityczna saga feministyczna, opowieść o kobiecie, nauczycielce muzyki, która prowadzi drugie życie zaangażowanej aktywistki na rzecz ochrony środowiska. Jej przekonania stają pod znakiem zapytania w związku z możliwością zaadoptowania dziecka.
Na pokaz zapraszamy w piątek, 8 marca 2019 r., o godz. 12.00 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego przy ul. Piłsudskiego 64A we Wrocławiu.
Bezpłatne wejściówki odbierać można od 1 marca w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu przy ul. Widok 10 oraz w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Miłośników seriali DCF zaprasza 10 marca o 20.00. Zostanie pokazany premierowo pilotowy odcinek niezależnego serialu Przemysława Wojcieszka „Czarne Pola”. Po projekcji odbędzie się spotkanie, podczas którego reżyser opowie widzom o tym wyjątkowym, społecznym projekcie. Rozmowę poprowadzi Magdalena Piekarska.
„Czarne Pola” to całkowicie niezależny projekt. Twórcy podkreślają, że ich intencją jest stworzenie produkcji, która odmieni oblicze polskiego serialu. Za projektem stoją m.in.: reżyser i scenarzysta Przemysław Wojcieszek znany z takich filmów, jak „Made in Poland”, „Jak całkowicie zniknąć”, czy „Głośniej od bomb”, operatorka Zofia Goraj i kompozytor Filip Zawada. Serial ma być posępnym kryminałem, który pod pretekstem rozrywki, skłoni widzów do refleksji na temat otaczającej ich rzeczywistości.
10 marca | 20.00 | DCF – sala Lwów. Bilety 12 zł.

Przypominamy, że we wtorki o 12:00 Filmowy Klub Seniorów. Bilety 12 zł.
W marcu Seniorzy zobaczą:
• 5 – DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ, reż. LISA AZUELOS – Francja – 2016 – 125 min.
• 12 – NA GŁĘBOKĄ WODĘ, reż. JAMES MARSH – Anglia – 2018 – 100 min.
• 19 – BLANKA, reż. KOHKI HASEI – Japonia, Włochy, Filipiny – 2015 – 75 min.
• 26 – ŚMIERĆ LUDWIKA XIV, reż. ALBERT SERRA – Francja, Hiszpania, Portugalia 2016 – 105 min.
Więcej informacji na stronach DCF i w kasach.

tekst Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.