Domowe maseczki gwarancją zdrowej i świeżej cery

Domowe maseczki gwarancją zdrowej i świeżej cery

Przygotowanie domowej maseczki jest bardzo proste i tanie, a większość potrzebnych składników znajdziemy w domowej kuchni. Taki zabieg kosmetyczny zajmuje zwykle około 15-30 minut. Sprawdźmy zatem jakie korzyści niosą ze sobą domowe kosmetyki, jak wpływają na naszą cerę i z jakich składników możemy je zrobić. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Drogie seniorki, jeśli zastanawiacie się, co maseczka domowa może zrobić dla waszej cery? Podpowiadamy – naprawdę wiele! Po pierwsze: dostarcza ona skórze odpowiednich składników odżywczych, po drugie: polepsza ukrwienie skóry, wygładza zmarszczki oraz stymuluje proces odnowy komórkowej. Domowe maseczki sprawdzą się do różnego rodzaju skóry. Panie, które borykają się z cera suchą, wrażliwą, tłustą, zwiotczałą, czy ze zmarszczkami, z pewnością znajdą dla siebie odpowiednie składniki, które złagodzą objawy. Zwolenniczki stosowania takich domowych zabiegów chwalą je za skuteczność i szybki efekt. Już po kilku minutach rezultat jest widoczny. Nasza cera staje się promienna, świeża i gładka w dotyku.

Pamiętajmy jednak, że gwarancją skutecznych maseczek jest jakość produktów, z których są przygotowywane. By maseczka była naprawdę dobra, należy wybierać świeże i najlepiej sezonowe – owoce i warzywa.

Domowe maseczki Seniorki 50+

Na skutek spadku estrogenu – żeńskiego hormonu, zmarszczki zaczynają robić się coraz bardziej widoczne, ponieważ skóra zaczyna wiotczeć. Seniorki po pięćdziesiątce powinny regularnie oczyszczać i tonizować skórę. W tym wieku zmienia się także koloryt skóry. Ważne jest zatem stosowanie kosmetyków i produktów, które zawierają witaminę C i kwasy owocowe. Maseczka z cytryny będzie strzałem w dziesiątkę.

Domowe maseczki Seniorki 60+

U pań po sześćdziesiątym roku życia zmarszczki intensywnie się pogłębiają, skóra staje się wysuszona i mniej elastyczna. Zmniejsza się również grubość naskórka, a ilość kolagenu i elastyny ważnego dla skóry, zaczyna maleć. Seniorki 60+ powinny regularnie odżywiać i nawilżać cerę. Dla tego typu cery idealne będą maseczki, które będą nawilżać i regenerować skórę.

Składniki do domowych maseczek dla seniorek

Wybór maseczek jest naprawdę duży. Z wielu składników można przygotować takie, które nadadzą skórze zdrowy i świeży wygląd. Zanim jednak przedstawimy propozycje domowych kosmetyków, podpowiemy jak prawidłowo powinno się je nakładać.

Oczyszczona twarz – maseczkę zawsze nakładamy po starannym umyciu skóry i jej osuszeniu.

Dekolt i szyja – pamiętajmy również o dokładnym oczyszczeniu tych części ciała. Ich delikatny naskórek wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Maseczkę nakładamy po ich dokładnym oczyszczeniu.

Wysoka jakość – przygotowując maseczkę należy zwrócić uwagę na świeżość owoców i warzyw. Ważne jest, by nie były pryskane, a produkty mleczne typu jogurt, czy mleko – nie były sztucznie barwione.

Alergia na produkt – jeśli jesteście uczulone na dany składnik, powinnyście unikać go, a zastąpić takim, który będzie sprzyjał skórze.

Drugi etap, czyli pielęgnacja – pamiętajmy, by po każdym zmyciu maseczki nawilżyć skórę odpowiednim kremem lub olejkiem, na przykład kokosowym.

Odżywianie cery za pomocą maseczki nie powinno być jednorazową przyjemnością. Jeśli chcemy, aby efekty były skuteczne, zabieg domowy należy powtarzać raz na tydzień.

Przedstawiamy zatem propozycje ciekawych i ”smacznych” maseczek, które można przygotować w szybki i tani sposób:

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Przepisy na domowe maseczki dla seniorek

Peeling cukrowy z miodem i oliwą – pierwszy krok w pielęgnacji skóry. Taki peeling idealnie oczyści każdy rodzaj skóry, bez względu na wiek. Należy użyć: drobnoziarnisty cukier, miód oraz oliwkę z oliwek. Nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt kolistymi ruchami. Po około 15 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka cytrynowa – idealnie oczyszcza twarz. Działa przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo oraz wygładzająco. Wyciśnięty sok z cytryn mieszamy z żółtkiem. Po 2 godzinach nakładamy na twarz. Po około 20 minutach zmywamy letnią wodą.

Maseczka z białka jaja kurzego – jajko parzymy we wrzątku. Następnie oddzielamy białko od żółtka. Roztrzepane białko nakładamy na skórę. Po około 20 minutach zmywamy maseczkę ciepłą wodą. Zabieg domowy tego typu ma działanie ściągające. Idealnie również oczyszcza twarz.

Maseczka z płatków owsianych – płatki owsiane mają największą wartość odżywczą spośród wszystkich płatków. Zawierają minerały: magnez, żelazo, cynk, a także dużo witaminy E. Maseczkę należy przygotować z 3 łyżek płatków i z 3 łyżek wrzącej wody. Przykrywamy i odstawiamy do chłodnego miejsca, by ostygła. Następnie napęczniałe płatki mieszamy z łyżką miodu. Maseczkę nakładamy na twarz oraz na dekolt i szyję. Uwaga – składniki zmywamy ciepłą wodą, a następnie skórę spłukujemy zimną!

Maseczka z jabłka – idealna do skóry tłustej, odżywia i oczyszcza skórę oraz nadaje jej koloryt. Skórki jabłka należy pokroić na mniejsze kawałki i dodać łyżkę miodu. Wymieszane składniki nakładamy na skórę. Po około 15 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka z banana – odżywia i oczyszcza skórę. Do zmiksowanego banana dodajemy żółtko oraz łyżeczkę płynnego miodu. Po 20 minutach maseczkę zmywamy letnią wodą. Dodajmy, że banany zawierają dużą ilość beta-karotenu, witaminę C oraz minerały takie jak: magnez, potas, miedź i cynk.

Maseczka z awokado – zmniejsza widoczność zmarszczek, chroni przed wolnymi rodnikami oraz pobudza pracę kolagenu. Dodatkowo maseczka z awokado natłuszcza i nawilża skórę. Awokado rozgniatamy widelcem, a następnie mieszamy z miodem. Po 15 minutach domowy kosmetyk zmywamy letnią wodą.

Maseczka z winogron i siemienia – wygładza, uelastycznia oraz rozjaśnia zmęczoną skórę. Idealnie nadaje się do cery naczynkowej. Przygotowanie: do obranych ze skórki i rozgniecionych winogron należy dodać rozgotowane siemię lniane. Po 20 minutach zmywamy maseczkę z twarzy i szyi ciepłą wodą.

Maseczka z malin – idealna do cery suchej. Dzięki zawartości wielu witamin, maliny doskonale odżywiają skórę. Rozgniecione owoce mieszamy z żółtkiem, miodem oraz z dodatkiem otręb pszennych. Po 20 minutach maseczkę zmywamy letnią wodą z twarzy i szyi.

Maseczka z mięty – mięta odżywia skórę oraz poprawia jej krążenie. Przygotowanie maseczki jest bardzo proste, otóż 3 łyżki mięty mieszamy z kilkoma łyżkami jogurtu naturalnego. Gotową maseczkę nakładamy na twarz, a następnie zmywamy chłodną wodą!

Maseczka z drożdży i marchewki – doskonale odżywia skórę. Do utartej marchwi dodajemy drożdże rozdrobnione w mleku. Po 20 minutach maseczkę zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka z fasoli – łagodzi objawy cery suchej. Ugotowaną na miękko fasole należy rozgnieść na miazgę, a następnie dodać łyżkę oliwy z oliwek. Gotową maseczkę nakładamy na twarz. Po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka groszkowo-majonezowa – idealna do cery tłustej. Bardzo dobrze matuje skórę, nawilża ją oraz odżywia. Groszek należy rozgnieść na miazgę. Dodajemy do niego łyżeczkę śmietanki i mieszamy. Całość nakładamy na twarz, a po 15 minutach zmywamy ciepła wodą.

Maseczka jogurtowa – zadaniem takiej maseczki jest natłuszczenie naskórka. Domowy kosmetyk przygotowujemy z 2 łyżek jogurtu oraz z 1 łyżki miodu. Gotową maseczkę nakładamy na około 20 minut, a następnie zmywamy letnią wodą.

Maseczka miodowa – idealnie odżywia i nawilża skórę oraz łagodzi objawy cery naczynkowej. Maseczkę przygotowujemy z miodu, śmietany lub mleka. Dodajemy również żółtko oraz płatki owsiane. Gotowy kosmetyk nakładamy na twarz i szyję. Po 15 minutach zmywamy letnią wodą.

Maseczka żółtkowo-witaminowa – maseczka tego typu idealnie nadaje się do cery suchej i wrażliwej. Sposób przygotowania jest bardzo prosty. Żółtko ucieramy, a następnie dodajemy do niego kilka kropel witaminy A+B. Gotową maseczkę nakładamy na około 20 minut. Zmywamy letnią wodą.

Maseczka z maślanki – rozjaśnia cerę. Do szklanki naturalnej maślanki dodajemy 2 łyżeczki cytryny. Gotową maseczkę odstawiamy na 10 minut. Następnie nakładamy na twarz i po około 15 minutach zmywamy letnią wodą.

Przepisy na okłady dla seniorek

Okłady z rumianku – rumianek działa na skórę kojąco i rozjaśniająco. Ostudzonym rumiankiem należy przemywać twarz przy użyciu wacików.

Okłady z ogórka – Idealnym sposobem na spuchnięte oczy są okłady z ogórka, który wpływa na cerę wygładzająco i odświeżająco. Zawiera również witaminy C i E, które działają na skórę przeciwstarzeniowo. Ogórek kroimy na dwa plastry i kładziemy na zamknięte powieki. Należy trzymać około 15 minut.

AP
foto: Pixabay

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds