
Doroczna wystawa Made in Wroclaw
Made in Wroclaw w tym roku odwiedziło ponad 8 tysięcy wrocławian. Doroczna wystawa osiągnięć cieszy się ogromną popularnością.
Było tłoczno i głośno, ale od czasu do czasu udawało się porozmawiać z wystawcami. Sporo młodzieży szkolnej karmiło się cukierkami, zbierało długopisy i notatniki. Jeszcze okrzepną i zaczną zadawać pytania. Przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestniczenia w wystawie należy do nauczycieli.
Wystawcy, chętnie rozmawiali o swoich produktach, nawiązywali kontakty biznesowe, tłumaczyli, dlaczego ich produkt jest wyjątkowy. Architekt, a zarazem producent rowerów elektrycznych z dumą prezentował swój autorski pojazd. Swoje stoiska mieli Olympus ze sprzętem fotograficznym i T-Mobile z technologiami 5G. Co to jest to G i dlaczego jest ważne? Poszukajcie w Internecie. Niesamowity przegląd tego, co dzieje się we Wrocławiu. Ogromna różnorodność i mnóstwo innowacyjności.
Na Made in Wroclaw pojawili się też rzemieślnicy. Rewelacyjne Vroclinki niedługo będą przebojem na rynku słodkości. Próbowałem, oglądałem, rozmawiałem z ludźmi, którzy z pasją chcą zajmować się wyrobem czekoladek wypełnionych pysznymi kremami o wyjątkowych smakach. Idealne na prezenty. Rozmawiałem z rzemieślnikiem, który potrafi wyrabiać z miedzi cudne ozdoby dachów w domach i rezydencjach. Wieża bez miedzianego zwieńczenia wygląda zawsze ubogo.
Made in Wroclaw to największe w roku spotkanie wrocławskiego biznesu. W sali konferencyjnej zawierali znajomości i wymieniano się wizytówkami ci, którzy osiągnęli sukces, z tymi co dopiero zaczynają. Listę wystawców znajdziecie tutaj.
Konferencję biznesową otworzył prezydent Jacek Sutryk. Prezydent zachęcał do budowania relacji, do patrzenia w przyszłość i takiego podejścia do życia w metropolii by wszyscy czuli się u siebie i szanowali poglądy innych. We Wrocławiu rozwijają się firmy z różnych branż, jest nawet taka, która osiągnęła wycenę rzędu 3 miliardów dolarów. Henry McGovern opowiadał zabawnie „że, wszystko jest możliwe”. Wystąpienia tych, którzy osiągnęli sukces, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej niedawno opracowała raport, jak przedsiębiorcy postrzegają absolwentów branży IT. Informatycy we Wrocławiu mają zapewniony byt na najbliższych kilkanaście lat. Tak szybko rozwija się nowe technologie. W branży IT pracuje we Wrocławiu około 36 tysięcy pracowników. Wrocław jest mocnym ośrodkiem nowych technologii. Nic dziwnego, że tylu przyjeżdża do miasta i zostaje na dłużej.
tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik
- Gdy rośną podatki, tracisz pieniądze [felieton emeryta] - 1 października, 2023
- Pieniądze papierowe, czy cyfrowe [felieton] - 12 września, 2023
- Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 - 6 września, 2023