
Drzewo
Kolejna premiera w teatrze lalek we Wrocławiu. Spektakl dla babć i dziadków w towarzystwie wnuków. Zapowiada się interesująco, także dla dzieci z niedosłuchem.
Jak to w teatrze, najważniejszy jest widz i dobra zabawa. Spektakl został pomyślany jako wspólna zabawa dla babć i dziadków wraz z wnukami. Reżyser Bartosz Kurowski oparł spektakl na swoich wspomnieniach z dzieciństwa i wierszach, które wtedy czytała mu babcia. Zabawa zaczyna się wiosną. W piękny wiosenny poranek pod drzewem pojawia się dziecko, beztroskie, ciekawe a starsza pani zaczyna opowiadać bajki wiersze. Mijają dni, tygodnie, pory roku. Na drzewie zmieniają się kwiaty, liście, kolory, płynie czas. Co będzie dalej, dowiecie się podczas spektaklu.
Tekst został oparty na wierszach Ewy Szelburg — Zarębiny, Leopolda Staffa, Czesława Janczarskiego, Jerzego Ficowskiego, Władysława Broniewskiego, Juliana Kornhausera. Ilustracja muzyczna w wykonaniu Łukasza Matuszczyka dopełnia wrażeń. Występują Agata Cejba i Barbara Pielka. Premiera 17 listopada, kolejne spektakle 18, 20, 21 listopada. Scenariusz i reżyseria Bartosz Kurowski.
Spektakl został przygotowany we współpracy z dziećmi z przedszkola i z ośrodka dla dzieci niesłyszących i niedosłyszących. Dlatego zobaczycie na scenie aktorów przekazujących treści w formie mówionej i migowej, tak by obie grupy dzieci słyszące i te z wadami słuchu zrozumiały przesłanie.
Spektakl powstał między innymi dzięki inicjatywie Fundacji t:. Fundacja t: powstała, by otwierać teatr dla różnych grup. Dwukropek inicjuje dyskusje, stwarza nowe obszary działania, włącza osoby, zagrożone wykluczeniem. Teatr bowiem jest dla nas narzędziem poznawania i komentowania współczesnego świata i otaczającej rzeczywistości, opowieścią o społeczeństwie, marzeniem o przestrzeni spotkania i wspólnej aktywności różnych osób i grup.
Realizują autorskie projekty artystyczno-społeczne, teatralne, performatywne i edukacyjne. Piszą o najciekawszych zjawiskach w teatrze współczesnym i sięgamy do nowatorskich propozycji dziś zamkniętych w archiwach. Inicjują sytuacje wymiany doświadczeń i wspólnotowe procesy twórcze. Pracują ze społecznościami, promujemy ich specyfikę, kulturę i lokalny potencjał.
Nie ma teatru bez kawy i ciasta. Kawiarnia teatralna specjalizuje się w pysznych i zdrowych dietetycznych sokach warzywno- owocowych oraz wykwintnych ciastach wytwarzanych z naturalnych składników. Naprawdę warto sprawdzić.
Pełny repertuar na najbliższe miesiące znajdziecie na stronie https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/repertuar-bilety
tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik
- Festiwal Miasto Krasnali, flamenco [koncerty, warsztaty] - 4 października, 2023
- Gdy rośną podatki, tracisz pieniądze [felieton emeryta] - 1 października, 2023
- Pieniądze papierowe, czy cyfrowe [felieton] - 12 września, 2023