„Dualizm fotografii” w Domku Romańskim

„Dualizm fotografii” w Domku Romańskim

Przez najbliższy miesiąc można oglądać najnowszą wystawę prac wrocławskich fotografików ze Związku Polskich Artystów Fotografików.

Dobro i zło, piękno i brzydota, czarne i białe, rysunek czy barwna plama, cyfrowe obrazy czy analogowe, takich zestawień jest dużo. Właśnie z takim tematem zmierzyli się fotografowie z dolnośląskiego oddziału ZPAF, każdy inaczej, każdy po swojemu. Niewątpliwie wystawa jest interesująca, wydano do niej katalog, który rozszerza postrzeganie złożonego procesu, jakim jest oglądanie zdjęć.

Zatrzymane w kadrze chwile, portrety rodzinne, znajomych, krajobrazy, czy fotografie budowli pozwalają łatwiej wrócić do wspomnień i snuć opowieści. To jedna z możliwości wykorzystania takiego medium jakim jest fotografia. Ta wystawa prezentuje bardziej zaangażowane prace w to, co dzieje się w życiu, w to co nas otacza, w to, jacy jesteśmy.

Tak jest np. na obrazie Jana Bortkiewicza, gdzie mamy zestawione napisy z przedwojennego i współczesnego Wrocławia. Warto chwilę poświęcić na przeczytanie tej pracy, a refleksje nasuną się same. Spore zainteresowanie i emocje wśród widzów wywołały umieszczone na srebrnych tacach „pomarszczone” prace Andrzeja Dudka- Dürera, co autor kwitował wyraźnym zadowoleniem.
Na wernisażu zebrał się „kwiat wrocławskiej fotografii”, dyskusjom, rozmowom, rozważaniom nie było końca.

Zdecydowanie warto wstąpić na tą wystawę do Domku Romańskiego, tym bardziej, że mamy teraz taką niewyraźną pogodę, ni to wiosna, ni zima. Galeria czynna od poniedziałek do soboty w godzinach 10- 18. Bilety 4 i 2 zł dla emerytów, w poniedziałki wstęp bezpłatny.
Kuratorem wystawy jest Stanisław Kulawiak. Wystawa będzie czynna do 12 marca.

Wystawa Dualizm fotografii

Wystawa Dualizm fotografii

Wystawa Dualizm fotografii

Wystawa Dualizm fotografii

Wystawa Dualizm fotografii

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.