Dwie witaminy życia

Dwie witaminy życia

Witamina K2 oraz witamina D3 to dwa składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i układu krążenia. A choroby tych układów to jedne z najczęstszych schorzeń dotykających seniorów. Można im jednak zapobiegać poprzez uprawianie systematycznej aktywności ruchowej, usprawniającej organizm oraz stosowanie odpowiedniej diety uwzględniającej właściwą suplementację.

Naukowcy odkryli, że połączenie dwóch witamin: K2 oraz D3 może obniżyć aż o 50% ryzyko chorób układu krążenia oraz zapobiec osteoporozie, a nawet zredukować ją aż o 25%.
Witamina K ma działanie zwiększające krzepliwość krwi oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i układu krążenia. Aktywuje białka MGP (Matrix Gla Protein) odpowiedzialne za prawidłową dystrybucję wapnia do kości, a w rezultacie kieruje wapń bezpośrednio do kości, skutecznie zapobiegając jego odkładaniu się w tętnicach. Badania wykazały, że odpowiednia dawka witaminy K2 wpływa także na redukcję już istniejących zwapnień oraz płytki miażdżycowej.
Niedobór witaminy prowadzi natomiast do braku wapnia w kościach przy jednoczesnym zwapnieniu arterii (zjawisko to nazywane jest tzw. „paradoksem wapnia”). To dlatego, pomimo przyjmowania wapnia, może dojść w organizmie do osteoporozy i zwapnień naczyń krwionośnych.

Dla zdrowych kości i serca
Witamina D3, nazywana „witaminą życia” ma niebagatelne znaczenie dla naszego organizmu. Zwiększa odporność na różnego rodzaju infekcje, wspomaga układ kostny i wzmacnia mięśnie, a także chroni przed nowotworami. Dodatkowo reguluje homeostazę wapnia i fosforanów, zwiększa ich wchłanianie w obrębie nerek oraz wpływa na rozwój i mineralizację kości.
Niedobór witaminy D3 uniemożliwia przyswajanie wapnia w organizmie, a niedobór witaminy K2 nie pozwala na transport wapnia bezpośrednio do kości. Dlatego tak ważny jest odpowiedni poziom tych składników, by zachować zdrowe kości i zdrowe serce.

Optymalną dawką, która gwarantuje efektywne działanie oraz zapewnia skuteczną ochronę przed osteoporozą i miażdżycą jest 100 mcg witaminy K2 dziennie. Witamina K2 znajduje się w produktach sfermentowanych, a jej największe stężenie zawiera natto. Czym jest natto? To japońska potrawa ze sfermentowanej soi zawierająca największe stężenie naturalnej witaminy K2 w formie MK-7, czyli najlepiej przyswajalnej przez organizm. W składzie natto znajduje się enzym zwany nattokinazą, który wpływa korzystnie na wszystkie procesy życiowe zachodzące w organizmie.

Idealne połączenie życiodajnych witamin
Witamina K2 MK-7 pozyskana z natto minimalizuje ryzyko chorób serca i chorób kości oraz jest cennym źródłem minerałów takich jak: potas, magnes, żelazo, fosfor, wapń, które odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.
Naturalna Witamina K2+D3 zawiera naturalną witaminę K2 MK-7 w optymalnej dawce 100 mcg oraz witaminę D3 1000 jednostek, zapewniając skuteczność działania w zapobieganiu chorobom kości i układu krążenia oraz nie wywołując skutków ubocznych.
Jeśli zatem chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć zdrowe serce i zdrowe kości powinniśmy pamiętać, by w naszej codziennej diecie nie zabrakło dwóch witamin życia – witaminy K2 i D3.

K2+D3_WRO_sty_lut_v1 - Kopia

.
.
.
fot. Fotolia

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.