Dżentelmeńska delikatność

Dżentelmeńska delikatność

Siła delikatna jest siłą prawdziwą – św. Franciszek Salezy

Bądźmy szczerzy: wielu ludzi sądzi, że łagodność nie zajmuje wysokiego miejsca na liście najważniejszych męskich cech. Chcemy być twardzi, silni, chcemy być prężni. Chcemy posiadać różne cechy – byle tylko nie delikatność. Wygląda na to, że większość mężczyzn uważa, iż jest ona cechą zbyt łagodną, a wręcz kobiecą.

Jestem zupełnie innego zdania. Owszem, prawdziwi mężczyźni muszą być szorstcy i groźni, jeśli los ich do tego zmusza. W czasach spokojnych mogą być jednak także bardzo delikatni.

Delikatność jest silna
Delikatność jest kontrolowaną siłą. Jeśli byłeś kiedykolwiek w siłowni na treningu, to wiesz, że są tam chudzielce, którzy próbują podnieść sztangę cięższą niż są w stanie udźwignąć – po to, aby w końcu z hałasem upuścić ciężar. Podziwu tym nie wzbudzają. Mięśni także w ten sposób nie wyrabiają.

Z drugiej strony, mamy tych mięśniaków, przypominających swojskich Hulków.
Oni nie robią hałasu. Są w stanie udźwignąć 150 kilogramów, mechanicznie wykonać ćwiczenia i delikatnie odstawić ciężar. Dlaczego? Ponieważ posiadają prawdziwą siłę, a dzięki niej – pełną kontrolę. Mięczak upuści każdy ciężar, bo nie zna prawdziwej siły, która pozwala mężczyźnie znieść wszystko.

Bądź silny, bądź łagodny
Nie naśladuj ludzi hałaśliwych, którzy skupiają się na „pozornej” sile. Bądź silny, ale w sposób subtelny – siła musi znajdować się pod kontrolą.

Całkiem możliwe, że dla większości mężczyzn tego rodzaju pomysł jest nie do przyjęcia. I właśnie z tego powodu musimy delikatność w sobie pielęgnować – ćwicząc! Zacznij łagodnieć w gronie rodziny i przyjaciół. Kontroluj swoje emocje i bądź cierpliwy. Zajmie ci to wiele czasu i wysiłku, ale się w końcu opłaci.

Nie bądź słoniem w składzie porcelany. Kiedy następnym razem zechcesz pokazać swoją siłę, bądź dżentelmenem.

Znacie prawdziwych mężczyzn, którzy są dzielni, silni i delikatni? Czy delikatność rzeczywiście należy do cech męskich?

źródło: Portal PCh24.pl Polonia Christiana
fot. Portal Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.